Pijany uciekał ulicami Głuszycy

policja1

policja1Wałbrzyscy policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali 42-letniego nietrzeźwego mężczyznę kierującego samochodem osobowym. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy i pomimo wyraźnie dawanych sygnałów do zatrzymania podjął on próbę uniknięcia kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna miał powody, chcąc uniknąć spotkania z policjantami.

Wałbrzyscy policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali 42-letniego nietrzeźwego mężczyznę kierującego samochodem osobowym. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy i pomimo wyraźnie dawanych sygnałów do zatrzymania podjął on próbę uniknięcia kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna miał powody, chcąc uniknąć spotkania z policjantami.policja1

28 kwietnia 2012roku tuż przed godziną 23:00 policjanci z Komisariatu w Głuszycy zatrzymali po krótkim pościgu 42-letniego mężczyznę, który podjął próbę ucieczki samochodem osobowym. Kierowca samochodu pomimo wyraźnie dawanych znaków do zatrzymania przez umundurowanych policjantów nie zareagował, przyśpieszył i podjął próbę ucieczki ulicami Głuszycy. Uciekając przed funkcjonariuszami jechał całą szerokością jezdni wjeżdżając nawet na chodniki.

Jak się okazało mężczyzna miał powody do zdenerwowania. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał również dokumentów i ubezpieczenia pojazdu. 42-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *