Pijany kierowca autobusu

policjaalkomatPrawie 2 promile alkoholu miał kierowca autobusu komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Bielawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy ten wyjeżdżał z zatoczki autobusowej. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Prawie 2 promile alkoholu miał kierowca autobusu komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Bielawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy ten wyjeżdżał z zatoczki autobusowej. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.policjaalkomat

Bielawscy policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że kierowca autobusu komunikacji miejskiej może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na ul. Piastowską w Bielawie, gdzie zaraz po wyjeździe z zatoczki zatrzymali do kontroli ustalony autobus. Niestety, informacje policjantów okazały się prawdziwe. Podczas kontroli czuć było od kierującego woń alkoholu, a policyjny alkomat wykazał, że 45 – latek ma 1,9 promila alkoholu w organizmie. W autobusie nie było żadnych pasażerów. Policjanci ustalili, że kierowca tego dnia od godziny 13:00 jeździł na trasie Bielawa – Pieszyce.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a autobus przekazano trzeźwemu kierowcy. Teraz 45 – letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego za kierowanie autobusem „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem za co grozić mu może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *