Pierwszy koncert organowy

Zapraszamy na pierwszy koncert organowy Chorda Auxit 2015, który już 3 lipca odbędzie się o godz. 19.00 w katedrze świdnickiej.

Zapraszamy na pierwszy koncert organowy Chorda Auxit 2015, który już 3 lipca odbędzie się o godz. 19.00 w katedrze świdnickiej.

 

W tym roku składa się on z czterech recitali organowych w Katedrze Świdnickiej. Festiwal otworzy duet – mezzosopranistka Marcjanna Myrlak i francuski organista Fabryce Pitrois. Drugi i trzeci koncert wypełni solowa muzyka organowa w wykonaniu dwóch polskich organistów – Arkadiusza Popławskiego i Macieja Batora. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Vincent Thevenaz, profesor organów Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie. W jego wykonaniu usłyszymy finałowy recital organowy.

Organizatorami Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit i Świdnicki Ośrodek Kultury.

Plan koncertów:

3.07.2015 (piątek) godz. 19.00

MARCJANNA MYRLAK (Wrocław) – mezzosopran

FABRICE PITROIS (Francja) – organy

10.07.2015 (piątek) godz. 19.00

Arkadiusz Popławski (Frombork) – organy

17.07.2015 (piątek), godz. 19.00

Maciej Bator (Świdnica) – organy

24.07.2015 (piątek), godz. 19.00, KONCERT FINAŁOWY

Vincent Thévenaz (Szwajcaria) – organy

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

www.chorda-auxit.pl

Dyrektor artystyczny festiwalu: Zuzanna Bator

 

Marcjanna Myrlak

Urodziła się w 1986 r. w Limanowej. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Od 1998 r. kontynuowała edukację w klasie waltorni mgra Zbigniewa Wasika. Odniosła liczne sukcesy, jak m.in. trzecia nagroda na XIX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, pierwsze miejsca na Międzyszkolnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych we Wrocławiu w latach 2000 i 2001 czy też wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Waltornistów w Łodzi (2001).
W 2005 r. rozpoczęła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie swego ojca Kazimierza Myrlaka. W 2009 r. wystąpiła w Operze Nova w Bydgoszczy i Operze Wrocławskiej w akademickim przedstawieniu Wesele Figara W. A. Mozarta (w roli Cherubina); rok później brała udział w polskim prawykonaniu opery Tolomeo ed Alessandro ovvero la corona dissprezzata D. Scarlattiego (partia Alessandro). W roku 2011, w ramach współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie brała udział w wykonaniu Mszy d-moll Nelsońskiej Josepha Haydna (partia alt solo). W tym samym roku otrzymała dyplom magistra sztuki.
Obecnie pracuje w Warszawie, jest m.in. uczestniczką programu „Akademia Operowa” organizowanego przez Teatr Wielki Operę Narodową w Warszawie. W maju występowała jako solistka zespołu „Mazowsze” wykonując partię solową Requiem W.A. Mozarta.

 

Fabrice Pitrois


Laureat pierwszej nagrody konkursu organowego w Lyonie w 1982 r., francuski wirtuoz gry organowej. Urodził się w Annecy, niedaleko Genewy. Studiował grę na fortepianie oraz muzykę kameralną w tamtejszym konserwatorium. Studia organowe ukończył z wyróżnieniem w Narodowym Konserwatorium w Lyonie. Artysta regularnie koncertuje, gra recitale organowe, współpracuje z solistami, skrzypkami, orkiestrami i chórami we Francji, Polsce, Norwegii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii. Koncertuje na najpoważniejszych festiwalach organowych na całym świecie: Europa, Azja (Singapur, Manila, Wietnam, Malezja), Ameryka Południowa i Północna itd.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *