Pielgrzymi tym razem wyruszą z Henrykowa

Przed nami trzynasta Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku wyjątkowo pielgrzymi wyruszą z Henrykowa i to 2 sierpnia, a nie jak dotychczas 31 lipca ze Świdnicy. Wędrówce towarzyszyć będą medytacje, modlitwy, rozważania oraz pieśni religijne.

pielgrzymka

Rekolekcje w drodze

Tegoroczna pielgrzymka została zorganizowana w innym terminie ze względu na odbywające się Światowe Dni Młodzieży. – Aby uczestnicy ŚDM mogli zdążyć z Krakowa na świdnickie rekolekcje w drodze, w tym roku wyruszamy nie jak dotychczas 31 lipca ze Świdnicy, lecz dopiero we wtorek 2 sierpnia z Henrykowa. Tam w kościele cysterskim o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inauguracyjna, w której będzie uczestniczył razem z nami niezwykły Gość: ks. abp Tomasz Peta z Kazachstanu. Do Częstochowy dojdziemy we wtorek 9 sierpnia, uroczyście kończąc tegoroczną pielgrzymkę Mszą św. o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu – informuje biskup świdnicki Ignacy Dec.

Uczczą Rok Miłosierdzia

Błogosławieni Miłosierni” – tak brzmi hasło tegorocznej pielgrzymki. To również motto Światowych Dni Młodzieży. Chodzi nie tylko o uświadomienie sobie wielkości Miłosierdzia Bożego, ale również o to, aby nim żyć. Mówił o tym św. Jan Paweł II wołając
w Krakowie, że „potrzeba dziś wyobraźni miłosierdzia!”, a teraz apeluje o to papież Franciszek.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *