Partnerska wizyta druhów

Na pozór nie wyróżniająca się grupa młodzieży zawitała na tygodniowy pobyt do Lubachowa. Jednak po kilku dniach okazało się, że swój letni wypoczynek postanowili zamienić na doskonalenie swojego warsztatu strażackiego. Mowa o  50 osobowej grupie druhów ochotników z OSP Żukowo, którzy od soboty gościli w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

 

To kolejna w tym roku wizyta przyjaciół z miasta partnerskiego Żukowo, w gminie Świdnica. W kwietniu br. na jarmark wielkanocny do Pszenna przyjechały gospodynie z KGW Żukowo.

Wśród 50 gości, aż 44 to druhowie ochotnicy w wieku od 12 do 18 lat. Do gminy Świdnica zawitali po raz pierwszy, ale jak sami podkreślali z pewnością jeszcze tu wrócą, bo nie wszystko udało im się zobaczyć. Jednak zdecydowana część pobytu obejmowała przede wszystkim doskonalenie umiejętności strażackich. Lubachów i jego okolice to doskonałe tereny, aby nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale przede wszystkim sprawdzić swoją kondycję sportową – mówili zgodnie uczestnicy. Tego rodzaju spotkania niosą także wymianę wzajemnych doświadczeń, o czym z kolei mogli się przekonać druhowie z gminy Świdnica. Spotkania z remizach strażackich w Burkatowie, Witoszowie Dolnym oraz Lutomi Dolnej to godziny spędzone na długich rozmowach. Oprócz codziennej musztry strażackiej młodzi ochotnicy mieli także czas na zwiedzanie gminy Świdnica oraz jej okolic: sztolni walimskich, Twierdzy Srebrna Górna, Zamku Książ, czy Kopalni Węgla Nowa Ruda.

To piękny zakątek Polski, który dzięki współpracy partnerskiej zawiązanej w 2014 r. pomiędzy gminami Świdnica i Żukowo mogliśmy poznać. Z pewnością tu wrócimy. Zapraszamy również do Żukowa – mówili na zakończenie swojego pobytu druhowie z OSP Żukowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *