Parapetowy artysta

Operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwrócił uwagę na trzech młodych mężczyzn wychodzących z Rynku. Jeden z nich zatrzymał się przy jednej z witryn sklepowych, wyjął z kieszeni marker i bezrefleksyjnie popisał nim parapet. Do zdarzenia doszło wczoraj, 12 stycznia ok. godz. 20.00 przy ul. Łukowej w Świdnicy.

PA01

W związku z tym, że tego typu zachowanie prowadzi do zniszczenia mienia, a ponadto szpeci odrestaurowane kamienice i wpływa na pogorszenie estetyki naszego miasta podjęta została natychmiastowa reakcja prowadząca do ujęcia sprawcy wybryku. Po chwili zatem, już na ul. Wałbrzyskiej, czekali na niego strażnicy. Młodzieniec za to wykroczenie ukarany został wysoką grzywną. Poinformowano go również o tym, że powiadomiony zostanie właściciel nieruchomości, który za zniszczone mienie, może dochodzić swoich praw odszkodowawczych na drodze postępowania cywilnego.

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla tych, którzy bez zgody właściciela kamienicy, muru lub ściany wykonują na nich różnorodne napisy i graffiti.  Strażnicy z pełną determinacją, wyposażeni w narzędzia prawne, będą z całą surowością piętnować takie czyny.

Straż Miejska zwraca się także z prośbą do mieszkańców Świdnicy o pomoc w zwalczaniu tej patologii i przekazywanie, nawet w formie anonimowej, informacji o zauważonych zachowaniach związanych z uszkadzaniem, szpeceniem i malowaniem na elewacjach różnorodnych obiektów.

(SM Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *