Panie Mikołaju, dwieście lat! (FOTO)

urodziny 17

urodziny 17Urodził się 7 marca 1920 roku niedaleko Lwowa. Znany w regionie senior, mieszkaniec Wierzbnej, Mikołaj Nowosad dzisiaj świętował swoje 95. urodziny. Był wspomnienia, śpiewy, życzenia, gratulacje, szampan oraz oczywiście urodzinowy tort!

Urodził się 7 marca 1920 roku niedaleko Lwowa. Znany w regionie senior, mieszkaniec Wierzbnej, Mikołaj Nowosad dzisiaj świętował swoje 95. urodziny. Był wspomnienia, śpiewy, życzenia, gratulacje, szampan oraz oczywiście urodzinowy tort!

urodziny 11

Mikołaj Nowosad jest honorowym członkiem Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jego pierwszym studentem (posiada legitymację z numerem 1). To właśnie członkowie świdnickiego UTW zorganizowali dla niego urodzinową uroczystość, która odbyła się dzisiaj w budynku NGO przy ul. Długiej 33 w Świdnicy. Studenci na czele z prezes Krystyną Lasek składali panu Mikołajowi życzenia i gratulacje. A potem obdarowali jubilata kwiatami oraz prezentami, po czym odśpiewali „Dwieście lat”.   

Jaka jest jego recepta na długowieczność?  – Stworzenie półhektarowego ogrodu, który jest otwarty dla wszystkich  – mówi pan Mikołaj, który jest autorem najbardziej znanej w Polsce ścieżki zdrowia i miłości, składającej się m.in. z przystrzyżonych żywopłotów, ławeczek na drzewach, labiryntu oraz oczka wodnego. – To człowiek bogaty w mądrość życiową. Mam wrażenie, że zna tajemnicę długowiecznej radości. Jest posiadaczem wyspy skarbów czyli miłości, przyjaźni i wolności – mówi Krystyna Lasek. – Pan Mikołaj posiada dwie pasje. Interesuje się medycyną naturalną i ogrodnictwem. Stworzony przez niego raj dla seniorów potwierdza to, że nie ważne są lata, ale liczy się pasja, która trzyma nas przy życiu.

Więcej na temat pasji pana Mikołaja w przyszłym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150302urodziny{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *