Aktualności

Oświetlą szyb Julia i Sobótka

szyby_gorniczeWałbrzych. W niedzielę 4 grudnia na kilka godzin oświetlone zostaną wieże wyciągowe szybów Sobótka i Julia w Wałbrzychu, na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Thorez przy ul. Wysockiego.

 W niedzielę 4 grudnia na kilka godzin oświetlone zostaną wieże wyciągowe szybów Sobótka i Julia w Wałbrzychu, na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Thorez przy ul. Wysockiego.szyby_gornicze

Oświetlenie jest przygotowane z okazji Dnia Świętej Barbary – patronki górników, a wykonana je nieodpłatnie firma Philips, która w ten sposób postanowiła uczcić to tradycyjne górnicze święto. Oświetlone wieże wyciągowe szybów Julia i Sobótka będzie można oglądać w niedzielę od zmroku do godziny 22.00. Dodajmy – tylko w tym świątecznym dniu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do przyjścia i oglądania tego wyjątkowego pokazu!
Przypominamy też dawnej górniczej braci i ich rodzinom, że z okazji Dnia patronki górników Świętej Barbary w kościele pw. św. Aniołów Stróżów w tym samym dniu zostanie odprawiona uroczysta msza święta o godz. 12.30, po której górnicy przejdą pod pomnik „Pamięci dawnego wałbrzyskiego górnictwa”, gdzie złożone zostaną kwiaty.

walbrzyski.pl Fot. Ryszard Wyszyński

 

 

4 grudnia 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *