Oświetlą szyb Julia i Sobótka

szyby_gornicze

szyby_gorniczeWałbrzych. W niedzielę 4 grudnia na kilka godzin oświetlone zostaną wieże wyciągowe szybów Sobótka i Julia w Wałbrzychu, na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Thorez przy ul. Wysockiego.

 W niedzielę 4 grudnia na kilka godzin oświetlone zostaną wieże wyciągowe szybów Sobótka i Julia w Wałbrzychu, na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Thorez przy ul. Wysockiego.szyby_gornicze

Oświetlenie jest przygotowane z okazji Dnia Świętej Barbary – patronki górników, a wykonana je nieodpłatnie firma Philips, która w ten sposób postanowiła uczcić to tradycyjne górnicze święto. Oświetlone wieże wyciągowe szybów Julia i Sobótka będzie można oglądać w niedzielę od zmroku do godziny 22.00. Dodajmy – tylko w tym świątecznym dniu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do przyjścia i oglądania tego wyjątkowego pokazu!
Przypominamy też dawnej górniczej braci i ich rodzinom, że z okazji Dnia patronki górników Świętej Barbary w kościele pw. św. Aniołów Stróżów w tym samym dniu zostanie odprawiona uroczysta msza święta o godz. 12.30, po której górnicy przejdą pod pomnik „Pamięci dawnego wałbrzyskiego górnictwa”, gdzie złożone zostaną kwiaty.

walbrzyski.pl Fot. Ryszard Wyszyński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *