Oddaj krew w urzędzie

Do tej pory krew można było w Świdnicy oddawać tylko w ambulansie. Od nowego roku, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca można oddawać krew również w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego.

Zapraszamy do udziału w zbiórce krwi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 6 lutego w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy, w godzinach od 9.00 do 13.00 – zachęca Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje: – Na miejscu, tak jak podczas oddawania krwi w centrum, zostaniemy przebadani, a po oddaniu krwi możemy liczyć na słodki upominek i zaświadczenie o dniu wolnym od pracy.

Krew to bezcenny dar, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. Stąd też zawsze istnieje potrzeba podzielenia się z innymi tym życiodajnym płynem. Do tej pory świdniczanie mogli oddawać krew jedynie w ambulansie, który nadal w każdy czwartek w godzinach od 9.00 do 13.00 stoi zaparkowany przed świdnickim dworcem. Dla wielu mieszkańców ten termin nie był dogodny i apelowali oni o zwiększenie punktów poboru krwi. Na ten apel odpowiedziała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Trzeba pamiętać, że nie każdy może oddać krew. Trzeba być m.in. zdrową osobą i ważyć co najmniej 50 kg.

Możesz zostać krwiodawcą, jeśli: masz 18-65 lat i masz przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i adresem, masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50kg), nie chorowałeś/chorowałaś na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę, cukrzycę, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonywanego zabiegu operacyjnego, zabiegów endoskopowych, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie masz ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *