Oczytana Hania

Hanna Trzeciak, uczennica klasy 3a  ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zdobyła główną nagrodę w projekcie czytelniczym „Cała Świdnica czyta”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Hania z ogromnym zapałem podjęła wyzwanie i przez kilka miesięcy czytała książki oraz wypełniała indeks czytelniczy. Współzawodnictwo przerosło oczekiwania organizatorów. Złożono aż 50 indeksów. – Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy Hani wygranej i życzymy wielu dalekich podróży po kartach niejednej książki – przyznają nauczyciele.

Projekt czytelniczy „Cała Świdnica czyta” trwał od 4 czerwca do 15 grudnia, a nagrody wręczono w połowie stycznia.

W zabawie, na którą składały się warsztaty literackie, spotkania z książką oraz podprojekt mój Indeks Czytelniczy wzięło udział kilkaset osób.

Każdy, kto podjął wyzwanie czytelnicze z Rodziną Książków i Czytelników, wypełniał Indeks, w którym zbierał informacje na temat wypożyczonych i przeczytanych książek. Indeks miał charakter zeszytu aktywności czytelniczej. Uczestnicy projektu realizowali szereg zadań (np. przygotowywali recenzję przeczytanej książki, wykonywali ilustrację itd.). Autorzy najładniejszych Indeksów zostali nagrodzeni.

Indeksy oceniało Jury w składzie: Adriana Miara – przewodnicząca, Joanna Zagner-Kołat, Marta Wojciechowska i Anna Pietrzak.

Wystawę pt. „Z indeksu Czytelnika” można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, na II piętrze do końca lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *