O templariuszach w Żarowie

To już kolejna Prelekcja Historyczna, którą dla miłośników historii przygotowała Żarowska Izba Historyczna. Tym razem Bogdan Mucha zaprosił do Żarowa Krzysztofa Kaszuba, który opowie uczestnikom o templariuszach i tajemnicach strzegomskich podziemi. 

templariusze

– Od lat bada dzieje miasta, penetruje archiwa, zdobywa dokumenty, odkrywa nieznane wątki historyczne. Jest autorem książek: „Strzegomskie kościoły i klasztory”, „Terra Sigillata de Strigonensis”. Współpracował przy tworzeniu strzegomskiej monografii autorstwa Magdaleny Hennig. Jest autorem publikacji dotyczących okolicy oraz przewodników, folderów i artykułów prasowych. Projektodawca dokumentacji krzyży pokutnych rozmieszczonych na ziemi strzegomskiej, doprowadził do odsłonięcia tablic upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów miasta. Obecnie pracuje nad książką poświęconą w całości architekturze strzegomskiej bazyliki pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Podczas prelekcji z pewnością uchyli również rąbka tajemnicy odnalezionych ostatnio dokumentów – mówi Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Z kolei o zabytkach, ukrytych skarbach, odkryciach archeologicznych oraz o życiu dawnych mieszkańców gminy Żarów opowie specjalista d/s zbiorów muzealnych, archeolog Bogdan Mucha – autor książki „Ziemia Żarowska. Od prehistorii do współczesności”.

IV Żarowska Prelekcja Historyczna zaplanowana została na piątek, 21 października w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *