Nowojorskie trio i saksofonowy kwartet na Nocach Jazzowych

 

 

To będzie muzyczny wieczór. W ramach Świdnickich Nocy Jazzowych odbędą się dwa koncerty. Najpierw przed publicznością wystąpią nowojorscy artyści z Mike Parker’s Trio Theory, a po nich w tym samym dniu zagrają muzycy z kwartetu saksofonowego SaxoFour.

Nowojorskie trio

Parker, Parker, Pezda tworzą Mike Parker’s Trio Theory, gdzie wykonują oryginalne kompozycje inspirowane różnymi nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. Ich koncert odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00 świdnickim Klubie Bolko.

Frank Parker pochodzi z Chicago. Był nominowany do 2 nagród muzycznych Grammy. Występował na 5 kontynentach z takimi artystami, jak: Roy Hargrove, Christ Potter, Freddie Hubbard, Benny Carter, Randy Brecker czy Joe Lovano.

Lider zespołu Mike Parker to rodowity nowojorczyk. Swoją karierę rozpoczął w wieku 17 lat, występując w różnych klubach muzycznych Nowego Jorku. Koncertuje w Europie i USA, nagrał 2 płyty z własnym zespołem „Mike Parker’s Unified Theory”. Laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych. Występował z takimi artystami, jak: John Scofield, Chris Potter, Eric Harland, Scott Colley, i Reid Anderson.

W nowojorskim trio gra Polak – Sławek Pezda, który pochodzi z Kolbuszowej. Jest absolwentem Krakowskiej Akademii Muzycznej, związany z zespołami: PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo i The Flash! Zdobył liczne nagrody, m.in. podczas festiwalu Azoty Tarnów International Jazz Competition 2010 czy 2012 Baszta Jazz Festival.

Bilety na Mike Parker’s Trio Theory kosztują 25 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu.

Saksofonowy kwartet

W tym samym dniu po godzinie 20.00 również w Klubie Bolko wystąpi SaxoFour. To wrocławski kwartet saksofonowy założony w 2014 r. przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Zróżnicowany repertuar zespołu obejmuje zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, w tym standardy jazzowe oraz aranżacje muzyki filmowej. Prowadząc ożywioną działalność koncertową kwartet gościł w wielu renomowanych salach koncertowych, prezentując swój kunszt muzyczny.

W skład zespołu wchodzą: Piotr Szwec, Łukasz Zgoda, Paweł Pawlicki i Robert Kuś.

Wstęp za koncert SaxoFour jest wolny.

Na koncerty zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Agencja Artystyczna ARTE.

oprac. (BFG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *