Nowe place zabaw

aplac

aplacBielawa. Nowe place zabaw. Na terenie dwóch bielawskich podstawówek powstały nowe place zabaw. Uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi mają do dyspozycji najnowocześniejsze w Bielawie miejsca do rekreacji.

 

aplacNa terenie dwóch bielawskich podstawówek powstały nowe place zabaw. Uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi mają do dyspozycji najnowocześniejsze w Bielawie miejsca do rekreacji. Place zabaw wybudowano dzięki dofinansowaniu, które Bielawa pozyskała z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt inwestycji wyniósł 400 tys. zł, a połowę pieniędzy przekazało miastu Ministerstwo Edukacji Narodowej.

– Są to pierwsze place zabaw w Bielawie z syntetyczną nawierzchnią. Elastyczne podłoże nie tylko zapewnia komfort, ale także pełne bezpieczeństwo każdemu dziecku – twierdzi burmistrz Ryszard Dźwiniel. Oczywiście nowe strefy rekreacji są dostępne nie tylko dla uczniów „siódemki” i „czwórki”, ale dla wszystkich bielawskich maluchów. Już w miniony weekend wspomniane place zabaw, były wręcz oblegane przez okoliczne dzieci, chcące wypróbować nowe urządzenia. Wrażenia zarówno najmłodszych, jak i rodziców były bardzo pozytywne. Dzieci miały wielką frajdę z zabawy, a rodzice podkreślali, że przychodząc ze swoimi pociechami na teren podstawówek, są spokojni o ich bezpieczeństwo.

Place zabaw, które powstały przy ESP7 i SP4 uzupełniły strefy rekreacji przy tych szkołach. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Waryńskiego, znajduje się bardzo popularne wśród młodych sportowców boisko wielofunkcyjne. Natomiast przy Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7, dobiega końca budowa boisk sportowych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Budowa obiektu zakończy się jeszcze w tym roku.

td-24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *