Nietrzeźwa matka

policjaPijana matka sprawowała opiekę nad trójką swoich małych dzieci w wieku 11 miesięcy oraz 5 i 6 lat. Badanie przeprowadzone przez interweniujących policjantów z bielawskiego komisariatu wykazało u kobiety 1,5 promila alkoholu. Jeśli się okaże, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pijana matka sprawowała opiekę nad trójką swoich małych dzieci w wieku 11 miesięcy oraz 5 i 6 lat. Badanie przeprowadzone przez interweniujących policjantów z bielawskiego komisariatu wykazało u kobiety 1,5 promila alkoholu. Jeśli się okaże, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.policja

4 czerwca tuz przed godziną 24.00 policjanci z komisariatu w Bielawie udali się na interwencję do jednego z mieszkań w Pieszycach, celem sprawdzenia informacji o nadużywaniu alkoholu przez młodą kobietę i braku opieki nad trójką małych dzieci.

Niestety, informacje te okazały się prawdziwe. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 28-letnią kobietę, która była wyraźnie pijana. Na nieszczęście, z uwagi na stan w jakim znajdowała się kobieta, w tym samym pokoju przebywało troje jej dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz 11-miesięczna dziewczynka. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka sprawowała opiekę nad swoimi małymi dziećmi mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na stan matki, dzieci przekazano pod opiekę ich babci, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi. 

td-24.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *