Nieprzerwanie czytali Biblię

foto 21

foto 21Za nami IV Świdnicki Maraton Biblijny. Tylko przez ponad dwie godziny wierni ze świdnickich parafii czytali nieprzerwanie lekturę Pisma Świętego.

Za nami IV Świdnicki Maraton Biblijny. Tylko przez ponad dwie godziny wierni ze świdnickich parafii czytali nieprzerwanie lekturę Pisma Świętego.

foto 21

Wydarzenie odbyło się w piątek 24 kwietnia i zostało zorganizowane z okazji Tygodnia Biblijnego. W tym roku po raz pierwszy czytanie słowa bożego nastąpiło w kościele pw. św. Krzyża przy ul. Westerplatte w Świdnicy. Uroczystego wniesienia księgi Pisma Świętego dokonał ks. Marcin Gęsikowski. Następnie od godz. 15.15 fragmenty ewangelii czytali wierni z parafii: pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, pw. Miłosierdzia Bożego, pw. św. Józefa, pw. św. Andrzeja Boboli, pw. św. Ducha oraz z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do maratonu biblijnego mógł dołączyć każdy.

W tym roku czytanie Biblii odbyło się w skróconej formie. W poprzednich edycjach do udziału w tym wydarzeniu zapraszano również przedstawicieli władz i miejskich instytucji.

(bfg), fot. Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *