Napadali na salony gier

„To napad, wyciągaj pieniądze z kasy!” – takie słowa w listopadzie i grudniu usłyszały pracownice dwóch świdnickich salonów gier, w których doszło do rozbojów. Jedna z kobiet złapana za szyję i druga, której grożono nożem wydały napastnikom łącznie 2.700 złotych. Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te napady. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

automaty

Pod koniec listopada br., do jednego ze świdnickich salonów gier weszło dwóch mężczyzn. Pierwszy podszedł do pracownicy lokalu, złapał ją za szyję i zaczął dusić, żądając wydania pieniędzy z kasy. Drugi stał przy drzwiach pilnując, aby nikt nie wszedł. Przestraszona kobieta wydała 1000 zł i napastnicy wyszli.

Dzięki reakcji i pomocy mężczyzny, będącego przypadkowym świadkiem tego zdarzenia,  świdniccy policjanci bezpośrednio po zajściu zatrzymali jednego z podejrzewanych. Okazał się nim 37-letni świdniczanin. Wymieniony usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W połowie grudnia doszło do podobnego zdarzenia. Do usytuowanego w centrum Świdnicy salonu gier wszedł mężczyzna, który grożąc pracownicy nożem, zmusił ją do wydania mu utargu w kwocie 1.700 złotych.

Policjanci z miejscowego Wydziału Kryminalnego pracując nad dwoma powyższymi sprawami, po przeanalizowaniu materiału dowodowego nie mieli wątpliwości, iż pozostającym na wolności współsprawcą pierwszego ze zdarzeń i sprawcą drugiego rozboju jest ta sama osoba.

Po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o te czyny 32-latka, mieszkańca jednej z podświdnickich miejscowości. Podobnie jak jego kompan, mężczyzna także usłyszał zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu.

Teraz obu aresztowanych czekają sprawy sądowe i stosowne wyroki. Przypomnijmy, że rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca, fot. redakcja)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *