Najstarszy kapłan świętował jubileusz

40 lat pracy duszpasterskiej w Olszanach ma na swoim koncie ks. kanonik Józef Wróbel, proboszcz tutejszej parafii. Jubileusz obchodził 25 czerwca.

40 lat pracy duszpasterskiej w Olszanach ma na swoim koncie ks. kanonik Józef Wróbel, proboszcz tutejszej parafii. Jubileusz obchodził 25 czerwca.

We mszy św., której przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec, uczestniczyli kapłani z Diecezji Świdnickiej i Diecezji Legnickiej, Dekanatu Strzegom na czele z dziekanem – ks. prałatem Markiem Babuśką oraz kapłani z rocznika seminaryjnego ks. Wróbla. Na mszę św. oprawioną artystycznym wykonem chóru parafialnego ze Stanowic pod dyrekcją Jana Rośka, przybyło ponad 200 osób. W homilii biskup zaakcentował wagę trzech słów – przepraszam, proszę i dziękuję. Zabrzmiały one również we wzruszającym przemówieniu ks. Józefa Wróbla, który podziękował wiernym za wyrozumiałość, pomoc i współpracę. Ksiądz podkreślił, że wierni stanowią jego rodzinę, że są zawsze z nim, przepraszał za chwile słabości i prosił o modlitwę, by wytrwał w służbie Bogu i ludziom do końca swoich dni. Podczas uroczystości Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, nadał ks. kanonikowi tytuł „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”.

W tym roku mija także 48 lat od uzyskania święceń kapłańskich przez ks. Józefa Wróbla, który obecnie jest najstarszym kapłanem w Dekanacie Strzegom.

Oprac. mm, foto: użyczone

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *