Najlepsi na Dolnym Śląsku!

Takiego sukcesu w sporcie szkolnym nie było już bardzo dawno. Gimnazjum nr 4 w Świdnicy ma najlepszych piłkarzy w regionie.

 

Takiego sukcesu w sporcie szkolnym nie było już bardzo dawno. Gimnazjum nr 4 w Świdnicy ma najlepszych piłkarzy w regionie.

Finałowy turniej mistrzów strefy wałbrzyskiej, wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej dzisiaj odbył się we Wrocławiu. Na zawody nie dojechała drużyna z Lubina, dlatego na starcie stanęły tylko trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Gimnazjaliści z czwórki najpierw pokonali 3:2 gimnazjum z Wrocławia (szkółkę Śląska Wrocław), a następnie 2:1 ograli zespół z Nowogrodźca. W trzecim meczu Wrocław rozgromił 5:1 Nowogrodziec.

Bramki dla Gimnazjum nr 4 zdobywali: Mateusz Gładysz (3), Szymon Gonek i Jakub Białas. Opiekunem zespołu był tym razem Sebastian Błaszczyk, swoją cegiełkę dołożył też Przemysław Malczyk.

Gimnazjum nr 4: Kacper Szczepanik, Wojciech Kurzeja, Jakub Białas, Szymon Mazanka, Marcin Bienias, Szymon Gonek, Mateusz Gładysz, Szymon Krupczak, Michał Czabanowski, Marcin Gerus

Być może już wkrótce śladami chłopców pójdą dziewczyny. Od września w Gimnazjum nr 4 funkcjonować będzie Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Młodzieży. Projektowi patronuje Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Na dziewczyny mające smykałkę do gry w „nogę” wciąż czekają miejsce. Spotkanie dla rodziców zainteresowanych dziewcząt z rocznika 20002 odbędzie się w środę, 10 czerwca o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ulicy Jodłowej. Dodatkowe informacje: tel. 74 852 31 29

(ram)

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *