Nagrali teledysk o Świdnicy (OBEJRZYJ)

Już jest! Długo wyczekiwany teledysk o Świdnicy został właśnie nagrany. 

Nagranie wykonał Jan Banaszczyk wspólnie ze swoim kolegą raperem Jarkiem Jaworskim, czyli JaRy’m J.P.C. Świdniczanie na ten cel otrzymali od miasta stypendium kulturalne.

Oto teledysk:

O zdolnych mieszkańcach naszego miasta pisaliśmy już na łamach „Wiadomości Świdnickich”.

Przypomnijmy, Jan Banaszczyk od lat interesuje się fotografią, grafiką i filmem. Tworzy też video i jak tylko nadarzyła się okazja, aby zrobić nagranie o swoim mieście, od razu zdecydował się spróbować. – Aby zawalczyć o stypendium, trzeba było złożyć wniosek, który zawierał informacje o dorobku i działaniach na rzecz kultury. Wymieniłem więc swój  wolontariat na zajęciach dziennikarskich w SP nr 8, min. organizację pierwszego Świdnickiego Fotospaceru,  prowadzenie seminarium o produkcji teledysku i pracy na planie zdjęciowym i postprodukcji w Gimnazjum nr 11 w Wałbrzychu, jak również podałem swoje wyróżnienie, które otrzymałem w ubiegłorocznym Fotomaratonie. I udało się! – mówił w rozmowie z nami świdniczanin.

Jan Banaszczyk realizował swój projekt od stycznia tego roku wraz z Jarkiem Jaworskim, czyli JaRy’m J.P.C.  – To on rapował i m.in. występował w teledysku – tłumaczy Janek i dodaje, że z JaRy’m zna się niemal dekadę. – Współpracę zaczęliśmy ponad 2 lata temu. Nasze wspólne projekty zostały wyświetlone blisko 20 000 razy – mówi.

Zdolni świdniczanie w teledysku ukazali piękno Świdnicy, wieloaspektowość miasta i jego mieszkańców. – Teledysk jest pogodny i spokojny, jednak niepozbawiony dynamiki. Nakręcony został w ciepłych kolorach – mówi Janek.

tekst Beata Figurna-Garbiec

Więcej o zdolnych chłopakach w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

4 thoughts on “Nagrali teledysk o Świdnicy (OBEJRZYJ)

  1. Spoko. Fajna inicjatywa. Kocham to miejsce. Z drugiej strony … móglbys bardziej dopracowac tekst, ale i tak szacun.

  2. Sama nawijka słaba według mnie,temat dobrany dobrze na hajp u świdniczan. Ale mnie rusza tylko część całości. Żeby wyjść za ramy musiałbyś bardzo dużo trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *