Na remis z Oławą (TERMINARZ TURNIEJU W ŚWIDNICY)

skpr-kalisz15

Dobrze spisali się piłkarze ŚKPR-u Świdnica w pierwszej grze sparingowej przed nowym sezonem. Drużyna Grzegorza Garbacza zremisowała z pierwszoligowym, Moto-Jelczem Oława 28:28 (11:12). Mecz w piątek, 19 sierpnia odbył się we Wrocławiu. Tymczasem w sobotę, 27 sierpnia świdnicki klub zorganizuje towarzyski turniej we własnej hali.

W Oławie Szare Wilki nieźle radziły sobie w ataku, nieco gorzej wyglądała gra obronna. Warto nadmienić, że mimo sporego zmęczenia pierwszymi treningami ŚKPR dobrze wytrzymał trudy meczu kondycyjnie. W ostatnich dziesięciu minutach odrobił cztery bramki straty. Mały figiel, a udałoby się nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatni rzut świdniczan znalazł drogę do siatki, ale chwilę wcześniej upłynął regulaminowy czas gry.

W ŚKPR-ze zaprezentowało się trzech nowych zawodników: wracający do klubu wychowankowie Piotr Kijek i Andrzej Brygier oraz bramkarz Piotr Kurasiński z Żagwi Dzierżoniów. Niestety, jesienią nie zobaczymy w składzie Szarych Wilków awizowanego wcześniej Kamila Dziubińskiego. Z powodów osobistych zawodnik rozwiązał umowę ze świdnickim klubem.

Następny sparing ŚKPR rozegra w czwartek, 25 sierpnia w Jeleniej Górze, gdzie zmierzy się niemieckim czwartoligowcem HSG Freiburg. Dwa dni później, w sobotę 27 sierpnia na turnieju w Świdnicy zmierzy się z Arotem Astromalem Leszno i Żagwią Dzierżoniów Turniej odbędzie się w nietypowej formule odbędzie się zaplanowany na sobotę, 27 sierpnia towarzyski turniej w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy.  Równolegle rywalizować będą juniorzy młodsi i seniorzy. Oba turnieje odbędą się systemem każdy z każdym. Seniorzy zagrają 2×30 minut, a juniorzy młodsi 2×25 minut.