Na ratunek boćkom

bociany gniazdo

bociany gniazdoPomoc okazana bocianom, którym wiatr zniszczył gniazdo w Przyłęgowie, zasługuje na prawdziwe uznanie. Podczas jednej z wyjątkowo wietrznych nocy, pień drzewa, na którym znajdował się bociani dom, złamał się i runął na ziemię.

Pomoc okazana bocianom, którym wiatr zniszczył gniazdo w Przyłęgowie, zasługuje na prawdziwe uznanie. Podczas jednej z wyjątkowo wietrznych nocy, pień drzewa, na którym znajdował się bociani dom, złamał się i runął na ziemię.

zarow-bociany

Gniazdo uległo zniszczeniu, ale mieszkańcy uratowali symbolizujące wiosnę ptaki przed przyszłą, przymusową przeprowadzką. Przewodnicząca Rady Sołeckiej w Przyłęgowie Agnieszka Proniewicz, podsunęła pomysł nowej lokalizacji gniazda – na stojącym za świetlicą wiejską słupie energetycznym.

W tym celu zwróciliśmy się do firmy Tauron z prośbą o pomoc dla mających rychło powrócić bocianów. Energetycy nie zawiedli – zlecili wykonanie specjalnej platformy, na której zbudowane będzie gniazdo. W tej chwili pozostaje cierpliwe oczekiwanie na powrót bocianów, i nadzieja, że nowe miejsce przypadnie im do gustu – mówi Gabriela Nastałek-Żygadło z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zamontowana powyżej przewodów konstrukcja zapewni ptakom bezpieczeństwo, chroniąc je też przed drapieżnikami, np. kunami.

mm, foto : UM Żarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *