Muzyczny koktajl z metalu, rocka i elektroniki

Pierwszy tegoroczny koncert organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury to stylistyczna mieszanka. W sobotę 7 stycznia w Klubie Bolko usłyszymy trzech wykonawców, których inspiracje sięgają od Moonspell przez Depeche Mode i Foo Fighters aż po Carla Coxa.


plakat-planete-t-boom-in-roswell-gorthaur
Jako pierwsi na scenie pojawią się muzycy założonego w 1995 roku Gorthaur. Ta pochodząca z Nowej Rudy grupa kilkukrotnie występowała w Bolkowie na Castle Party a ich twórczość z pogranicza metalu i dark independent jest charakterystyczna dla tej imprezy. Oprócz wspomnianego wyżej Moonspell ich brzmienie przywodzi na myśl takich wykonawców jak Type O Negative czy Sisters of Mercy.

Drugi na scenie pojawi się Boom In Roswell, którego muzycy również pochodzą z Nowej Rudy, ale grają dopiero od 2014 roku. Ich domena to różne odmiany rocka, od stoner- przez hard-, alternative- aż po grunge. Słuchając ich muzyki i porównując kolor włosów wokalistów trudno uniknąć skojarzeń z Queens Of The Stone Age 😉

Na zakończenie sobotniego wieczoru wystąpi świdniczanin Damian Rzucidło tworzący pod pseudonimem Planete T. Muzyka interesuje go od dzieciństwa a produkcją muzyki elektronicznej zajmuje się od około 3 lat. W jego utworach można usłyszeć inspiracje takimi gatunkami jak trance, techno, drumm&bass, house, electro.

Występy 7 stycznia w Klubie Bolko rozpoczną się o 19:00 a bilety będą w cenie 5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *