Motocykle zabłysnęły [FOTO]

IMG 2050

IMG 2050Co jest takiego w tych motocyklach, że można dla nich stracić głowę? Każdy miłośnik dwóch kółek ma na to inną odpowiedź, ale wszystkich łączy jedno – pasja do swobodnej jazdy, poczucie wolności, radość i więź z innymi, „zakręconymi” na tym punkcie.

Co jest takiego w tych motocyklach, że można dla nich stracić głowę? Każdy miłośnik dwóch kółek ma na to inną odpowiedź, ale wszystkich łączy jedno – pasja do swobodnej jazdy, poczucie wolności, radość i więź z innymi, „zakręconymi” na tym punkcie.

IMG 2050

Tłumy takich właśnie pasjonatów znów zawitały na jubileuszowy, piąty Zlot Motocykli w Świebodzicach.

Tradycyjnie motocyklowa impreza odbyła się w ostatnią sobotę przed długim, majowym weekendem. Lśniące i ryczące pojazdy zaparkowały pod ratuszem 25 kwietnia, przyciągając rzecz jasna wielu świebodziczan, chcących obejrzeć, dotknąć i sfotografować się z pięknymi maszynami.

Uczestników i zwiedzających przywitali organizatorzy zlotu: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Dariusz Stańczyk, właściciel Hotelu Księżyc, życząc udanego pobytu w naszym mieście i dobrej zabawy.

Cieszę się, że to wydarzenie stało się już tradycją, odwiedzają nas motocykliści z całego regionu, dobrze się tu u nas czują, a mieszkańcy mają okazję popatrzeć na fantastyczne motocykle i miło spędzić popołudnie – mówił burmistrz.

W tym roku w zlocie wzięło udział ok. 250 motocyklistów z całego Dolnego Śląska – m. in. Wrocławia, Strzegomia, Wałbrzycha, Ząbkowic czy Kłodzka.

Nie zabrakło także reprezentacji świebodziczan – a w niej zapalonego motocyklisty i radnego Rady Miejskiej, Jerzego Kirklo. W zlocie, choć już raczej jako obserwator, uczestniczył także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.

Motocyklistów szczególnie ciepło przywitał ksiądz Daniel Szymanik, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta, który poświęcił pojazdy, a kierującym życzył bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Motocykliści otrzymali na pamiątkę obrazek ze Św. Krzysztofem – patronem kierowców. A od Urzędu Miejskiego w Świebodzicach obowiązkowe, pamiątkowe koszulki ze zlotu.

Około godz. 15.30 kolumna trąbiących pojazdów objechała kilkakrotnie Rynek i skierowała się do Hotelu Księżyc, w którym odbyła się część plenerowa, z koncertami i moto dyskoteką.

Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwała młodzież z Ochotniczej Grupy Ratowniczej, a dodatkową atrakcją były widowiskowe przeloty samolotu, w wykonaniu zaprzyjaźnionego Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

UM Świebodzice

{fcomment}

{gallery}galerie/150427motory{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *