Moc atrakcji w Galerii Świdnickiej na pożegnanie wakacji

Nieuchronnie zbliża się koniec okresu wakacyjnego, a już od przyszłego tygodnia dzieci znów zasiądą w szkolnych ławkach. Przed nami ostatni weekend sierpnia. To ostatni dzwonek, aby zrobić „szkolne” zakupy. Galeria Świdnick uprzyjemni ten czas swoim klientom.

Nieuchronnie zbliża się koniec okresu wakacyjnego, a już od przyszłego tygodnia dzieci znów zasiądą w szkolnych ławkach. Przed nami ostatni weekend sierpnia. To ostatni dzwonek, aby zrobić „szkolne” zakupy. Galeria Świdnick uprzyjemni ten czas swoim klientom.

W sobotę 29 sierpnia w godzinach 13.00-16.00 na wszystkie dzieciaki czekać będą zabawy plastyczne i nie tylko. Wspólnie z animatorami m.in. z Fundacji Promocji Kultury i Historii Polski „MIESZKO” dzieci wykonywać będą prace pod tytułem „Mój najpiękniejszy dzień wakacji – 2015 r.” Celem zajęć jest zatrzymanie i utrwalenie pięknych wspomnień pozostałych po kończących się wakacjach. Wykonane prace zostaną wystawione w Galerii Świdnickiej, a wszystkie dzieci biorące udział w zabawie mogą liczyć na ciekawe upominki. W drugiej części happeningu odbędą się pokazy pt. „ Co można zrobić z balonów?”, podczas których animatorzy będą pokazywać jak zrobić: balonowego pieska, szabelkę czy żyrafę. Każde z dzieci otrzyma nadmuchany balon i wraz z animatorem będzie wykonywało swoje zwierzątko.

Również w sobotę 29 sierpnia o godzinie 16.00 wystąpi zespół taneczno-muzyczny z Indonezji – SMP LABSCHOOL KEBAYORAN – JAKARTA. Młodzi artyści wystąpią w 35-osobowym składzie. Znajdą się w nim tancerze i muzycy grający na tradycyjnych indonezyjskich instrumentach perkusyjnych. Grupa prezentuje m.in. rytualną muzykę oraz tańce z zachodniej części wyspy Jawy oraz folklor Melayu na Sumatrze, Bali, tańce z Borneo oraz z indonezyjskiej części Papuy. Artyści występują w tradycyjnych kostiumach. Zespół, na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Tańca ,,Jubilat”, gości w Polsce w ramach V Edycji festiwalu „TUTEJSI, czyli Stragan Kultury w małym mieście”.

Natomiast w niedzielę 30 sierpnia Centrum Edukacji SMART pojawi się w Galerii Świdnickiej z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Na scenie zagości Kraina Baśni, która pozwoli dzieciom przenieść się w bajkowy świat języka angielskiego oraz Pracownia Aktywnych Skrzatów, rozwijająca wszelkie dziecięce talenty. W programie znajdą swoje miejsce gry i zabawy językowe, zabawy ruchowe przy muzyce, warsztaty plastyczne, zabawy paluszkowe, liczne konkursy z nagrodami oraz wiele, wiele innych atrakcji.

W alejkach Galerii można będzie spotkać przechadzające się Bajkowe Księżniczki rozdające łakocie najmłodszym oraz Angielskiego Gwardzistę, który chętnie pozuje do zdjęć. Całości dopełnią modne wakacyjne tatuaże oraz malowanie dziecięcych buziek. Początek niedzielnego bloku imprez o 14.30.

(Galeria Świdnicka)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *