Młode siatkarki z sukcesami

Młodziutkie siatkarki MKS Polonia Świdnica bardzo dobrze spisały się na rozegranym w Miliczu turnieju Volleymania. W dwójkach, trójkach i czwórkach walczyło blisko 200 zawodniczek.

siatka-male

Świdnicki klub reprezentowało 16 zawodniczek, które na co dzień szkolą trenerzy: Katarzyna Czapla i Tomasz Gołowkin. O wynikach turnieju opowiada Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii.

– W kategorii „dwójek” wystawione były dwa zespoły w dwóch grupach wiekowych:
Świdnica I w składzie: Alicja Anioł, Nadia Łuszyńska, Aleksandra Majcher oraz Jagoda Regnowska zajęły trzecie miejsce. Świdnica II w składzie: Julia Krasoń, Martyna Zając, Joanna Mojsa wygrały wszystkie mecze w swojej grupie, co dało awans do ścisłego finału, w którym spotkało się pięć najlepszych drużyn. W ścisłym finale uległy tylko dwóm drużynom zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju. W tej kategorii udział brało aż 21 zespołów, co tym bardziej pokazuje, jak świetny wynik osiągnęły nasze młode siatkarki.W kategorii „trójek” reprezentowały nas Matylda Kozak, Kinga Fąfara, Martyna Gaik oraz Martyna Zielińska. Dziewczyny również po zaciętych spotkaniach awansowały do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajęły czwarte miejsce. W kategorii „czwórek” nasze siatkarki grały w składzie: Nadia Wysocka, Emilia Fedorowicz, Alicja Maliszewska, Hania Gagała oraz Julia Baścik. Dziewczyny bez większych problemów awansowały do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajęły fantastyczne drugie miejsce. W każdej kategorii nasze zawodniczki doszły do ścisłego finału, co pokazuje, że bieżąca praca na treningach nie idzie na marne i przynosi pożądane efekty i jest to niewątpliwa zasługa naszych fantastycznych trenerów.

W kategoriach „dwójek” i „trójek” wygrały zespoły z Radkowa, a w kategorii „czwórek” zespół z Kłodzka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *