Młode piłkarki w akcji (FOTO)

Za nami pierwszy turniej I Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli pod patronatem Prezydent Miasta Świdnica. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy. W poniedziałek na boisku Orlik przy SP 4 stanęło naprzeciw siebie osiem drużyn klas I-III z czterech świdnickich szkół.

Najwyższe miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 6, na drugim miejscu uplasowała się SP 1, natomiast na najniższym stopniu podium gospodynie turnieju, zawodniczki ze SP 4. Czwarta lokata przypadła SP 105.

Każda z uczestniczek została uhonorowana przez organizatorów pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Ponadto trzy wyróżniające się zawodniczki z każdej drużyny otrzymały upominki ufundowane przez firmę JAKO oraz Żeńską Akademię Piłkarską MKS Polonia Świdnica.

Przed nami jeszcze dwa turnieje. Pierwszy z nich już 23 maja dla dzieci przedszkolnych, natomiast dwa dni później (25 maja) klasy IV-VI szkół podstawowych – informuje Damian Błaszczyk z ŻAP Polonii.