Młoda Polonia jedenasta w Polsce

W Zabrzu odbył się turniej finałowy Kinder+Sport Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce. W doborowym gronie 32 najlepszych drużyn w kraju w kategorii czwórek znalazły się młode siatkarki Polonii Świdnica.

Impreza odbywała się od 24 do 26 czerwca. Finałowa rywalizacja ściągnęła do Zabrza aż 192 drużyny. Rywalizowano w dwójkach, trójkach i czwórkach chłopców i dziewcząt.

Świdniczanki grające w składzie: Julia Krasoń, Nina Jasiecka, Martyna Zając, Asia Mojsej oraz Ala Anioł i Dagmara  Knap spisały się bardzo dobrze i ostatecznie uplasowały się na jedenastym miejscu w kategorii czwórek. Tytuł mistrzowski wywalczyła Dwójka Zawiercie, a wicemistrzowski – UKIS Jasieniak Gdańsk. Brązowe medale zdobył MKS Wieliczka.

Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte na MP zaprocentuje dziewczynom już w dużej siatkówce, tego im z całego serca życzę – komentuje start swojej drużyny trener Piotr Godula. Warto nadmienić, że w trakcie turnieju świdnicki zespół odwiedziła Dorota Świeniewicz. Znalazł się czas na rozmowy czy wzięcie autografu.

W pierwszej fazie zespoły podzielono na osiem grup po cztery drużyny każda. Po wygranych 2:1 z SP 18 Koszalin i 2:0 z Volley Zahir Wschowa Polonia oraz przegranej 1:2 z Gedanią Gdańsk podopieczne Piotra Goduli znalazły się w grupie zespołów walczących o miejsca 1-16.Tym samym zakładany cel minimum został osiągnięty.

W drugiej fazie zawodów świdniczanki uległy 0:2 Jokerowi Świecie, 0:2 późniejszemu triumfatorowi – Dwójce Zawiercie oraz pokonały 2:1 Trójkę Sulechów. Te wyniki skierowały je do walki o miejsca 9-16. W kolejnym dniu imprezy Polonia pokonała 2:0 MOSiR Stalowa Wola, 2:1 ECO Uni Opole, uległa 1:2 Gedanii, 1:2 Libero Aleksandrów Łódzki i wreszcie w meczu jedenastą lokatę pokonała 2:1 Gedanię. Co zatem ciekawe świdniczanki rozegrały w sumie dziewięć meczów, w tym aż trzy razy mierzyły się z drużyną z Gdańska.