Mistrzowie pierwszej pomocy (FOTO)

Za nami VII MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK dla klas gimnazjalnych.

28 listopada w III LO w Świdnicy już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla klas gimnazjalnych. Organizatorami mistrzostw byli: Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy, Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK oraz III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Uczniowie klasy II c pod opieką pani Marioli Makarskiej-Janickiej i pani Agnieszki Polak aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach tej imprezy.

Do rywalizacji w mistrzostwach przystąpiło sześć pięcioosobowych drużyn z klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych w Świdnicy, Pszennie i Witoszowie Dolnym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której znajdowały sie 4 stacje urazowe (egzamin, sala gimnastyczna, spacer i potrącenie) oraz stacja testowa – test z PP oraz wiedzy na temat PCK. Wypadki zaaranżowane były z udziałem pozorantów z klasy II c. Na każdej stacji znajdowali się sędziowie – członkowie Grupy SIM PCK (skupiającej młodzież z różnych świdnickich szkół), którzy oceniali działania ratownicze poszczególnych drużyn. Nad całością czuwali pani Natalia Gielerska sędzia główny mistrzostw – ratownik medyczny i Krystian Werecki – przedstawiciel Urzędu Miasta w Świdnicy (absolwenci III LO) oraz pani Teresa Borek – kierownik biura rejonowego PCK w Świdnicy.

Nagrody w postaci apteczek pierwszej pomocy oraz dyplomy ufundowane zostały przez Urząd Miasta Świdnica i Gminę Świdnica.

A oto zwycięskie drużyny:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pszennie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy

GRATULUJEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *