Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym Dzieci i Młodzików

ajudo

ajudoBielawa. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym Dzieci i Młodzików.Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym Dzieci i Młodzików z okazji Święta Niepodległości odbył się 12 listopada w Bielawie. W turnieju startowało 144 zawodników z 11 klubów (w tym drużyna z Niemiec – RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą). Na turniej nie dotarli zawodnicy z Czech.

 

ajudoMiędzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym Dzieci i Młodzików z okazji Święta Niepodległości odbył się 12 listopada w Bielawie. W turnieju startowało 144 zawodników z 11 klubów (w tym drużyna z Niemiec – RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą). Na turniej nie dotarli zawodnicy z Czech.

W kategorii dzieci (25 kg) wygrał Łukasz Gniecioszek z UKS Jedynka Kostrzyn n/Odrą. Nasz reprezentant Wiktor Dębski z ZKS Bielawianka Bielawa zajął czwarte miejsce. W kategorii dzieci (27 kg) zwyciężył Kacper Sawicki z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii dzieci (29 kg) triumfował Adrian Obuchowicz z JCSW Jelenia Góra. W kategorii dzieci (32 kg) pierwsze miejsce wywalczył Marc Nickel z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą. Za nim uplasował się Krystian Adamski z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii dzieci (35 kg) triumfował Florian Schuster z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą. Piąte miejsce zajął Michał Zatrapa z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii dzieci (38 kg) na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Majdański z MLKS Agros Żary. Trzeci stopień zajął Jakub Krężałek z ZKS Bielawianka Bielawa, a na piątym miejscu uplasował się Marek Stawowczyk z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii dzieci (42 kg) wygrał Krzysztof Kaliński z Orlęta Trzciel. Z naszych zawodników na trzecim miejscu uplasował się Brajan Struzik, a na piątym Daniel Romanowicz z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii dzieci (46 kg) wygrał Patryk Kubiak z ULKS Karkonosze Stara Kamienica. W kategorii dzieci (50 kg) zwyciężył Paweł Urban z UKS Hutnik Pieńsk. Natomiast Przemysław Szpiczakowski z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii dzieci (60 kg) triumfował Maciej Tomaszewski z ZLKS Zagłębie Wałbrzych.

W kategorii dzieci +60 kg na najwyższym podium stanął Wojciech Suchecki z ZKS Bielawianka Bielawa. Piąte miejsce zajął Sebastian Szyngier z tego samego klubu. W kategorii dzieci (+70 kg) złoty medal wywalczył Franz Thomas z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą.

W kategorii młodzików (32 kg) wygrał Artur Grzegorski z WKS Śląsk Wrocław, a drugi był Adrian Magdziarz z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii młodzików (35 kg) złoty medal odebrał Patryk Sieradzki z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii młodzików (38 kg) zwyciężył Paweł Kaczałko z JCSW Jelenia Góra, a drugi był Damian Huńka z ZKS Bielawiana Bielawa. W kategorii młodzików (42 kg) pierwsze miejsce zajął Alexander Ginc z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą, a drugie – Grzegorz Majkut z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii młodzików (47 kg) zwyciężył Bartłomiej Klimek z WKS Śląsk Wrocław. Natomiast czwarty był Sidali Benhedda z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii młodzików (53 kg) pierwszy był Patryk Kobiałka z JCSW Jelenia Góra. Trzeci był Andrzej Chruszczyk z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii młodzików (59 kg) na pierwszym miejscu uplasował się Norbert Daszkiewicz z WKS Śląsk Wrocław. W kategorii młodzików (66 kg) na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ułasewicz z Orlęta Trzciel, a tuż obok niego Remigiusz Wiśniewski z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategorii młodzików (73 kg) zwyciężył David Litau z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą, a trzeci był Sebastian Habas z ZKS Bielawianka Bielawa. W kategoria młodzików (85 kg) triumfował Werner Liebner z RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą. Natomiast piąty był Eryk Sitko z MULKS Junior Dzierżoniów. W kategorii młodzików (100 kg) wygrał Dawid Puchalski z ZLKS Zagłębie Wałbrzych.

W punktacji drużynowej zwyciężył RSV Hansa 90 Frankfurt nad Odrą. ZKS Bielawianka Bielawa zajął czwarte miejsce, a MULKS Junior Dzierżoniów – dziewiąte.

Puchar dla najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Alexander Ginc, a nagrody rzeczowe dla najlepszych zagranicznych techników turnieju otrzymali Florian Schuster i Werner Liebner. Nagrody rzeczowe dla najlepszych techników turnieju (według oceny trenerów) otrzymali: Bartłomiej Klimek (WKS Śląsk Wrocław), Mateusz Ułasiewicz (Orlęta Trzciel) i Krzysztof Kaliński (Orlęta Trzciel). Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w punktacji ligowej odebrali Maciej Tomaszewski (ZLKS Zagłębie Wałbrzych) i Patryk Sieradzki (ZKS Bielawianka Bielawa). Nagrodę rzeczową dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał Wiktor Dębski (ZKS Bielawianka Bielawa).

Organizatorami turnieju byli Zapaśniczy Klub Sportowy Bielawianka Bielawa i Powiatowe Zrzeszenia LZS Dzierżoniów. Turniej został dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe, gminę Bielawa, Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” SA w Nowej Rudzie, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Firma HYDRO-INSTAL-PLAST w Bielawie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Bielawie.

td-24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *