Mecz międzypaństwowy i zawody lekkoatletyczne na otwarcie stadionu

Stadion miejski w Świdnicy po modernizacji uzyskał pozytywne opinie wszystkich niezbędnych instytucji, w tym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uroczyste otwarcie obiektu będzie serią sportowych imprez, które rozpoczną się już w czwartek, 20 września.

Towarzyski międzypaństwowy mecz piłki nożnej reprezentacji Polski U-16 Polska – Czechy rozegrany zostanie w czwartek, 20 września o godz. 15.00. Wstęp za zaproszeniami

Dzień później, 21 września o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki. Zaplanowano także zawody ligi lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży w ramach współzawodnictwa szkolnego, a o godz. 18.00 – otwarty trening biegowy.

– 22 września o godz. 14.00 zapraszamy z kolei na mecz IV ligi piłki nożnej Dabro-Bau MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów, a o godz. 18.30 na ceremonię zakończenia i dekoracji Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny – uzupełnia Magdalena Dzownkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Stadion Miejski w Świdnicy im. Janusza Kusocińskiego jest dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi. Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *