Masowe szczepienia w Strzegomiu?

Wszystko wskazuje na to, ż na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu – powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), dzięki któremu będzie można wykonywać ponad 400 szczepień dziennie. – To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy w kontekście coraz trudniejszej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa -mówią urzędnicy.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie. We  wtorek (30 marca br.) wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez władze lokalizację i ją zaakceptowali. – Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych – podkreśla burmistrz.

Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu. Będą też potrzebni wolontariusze do logistyki, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl). Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień. Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *