Marihuana w wiaderku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę, posiadanie oraz handel środami odurzającymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać blisko 2180 porcji handlowych narkotyku. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o uprawę, posiadanie oraz handel środkami odurzającymi. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w wiaderku po karmie dla psa, którego mężczyzna nie posiadał, reklamówkę zwiniętą kilkukrotnie, w środku której znajdowały się woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to marihuana.
26-latek posiadał blisko 2180 porcji handlowych tego narkotyku. Zabezpieczono także wagę oraz metalowy ręczny młynek do mielenia suszu marihuany.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd.
Sprawa ma charakter rozwojowy pod kątem handlu narkotykami w związku z tym policjanci prowadzą dalsze czynności.
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
(KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *