Lipali otworzy eliminacje Truskawki

Lipali-foto-02 tn-580x386

Lipali-foto-02 tn-580x386Już w najbliższą sobotę rozpoczną się eliminacje do przeglądu Truskawka. Oprócz dwóch pierwszych zespołów konkursowych, wystąpi również gość specjalny – Lipali. Początek koncertu w Klubie Bolko o godzinie 19:00.

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się eliminacje do przeglądu Truskawka. Oprócz dwóch pierwszych zespołów konkursowych, wystąpi również gość specjalny – Lipali. Początek koncertu w Klubie Bolko o godzinie 19:00.

Lipali-foto-02 tn-580x386

Pierwsi uczestnicy eliminacji, którzy zaprezentują się przed jury i publicznością, to punk-rockowa Kwestia Czasu z Bielawy i metalcore’owy Endline złożony ze świdnickich i wrocławskich muzyków. To oni jako pierwsi przesłali zgłoszenia do tegorocznej Truskawki i dzięki temu wystąpią na otwarcie przed Lipali – grupą założoną przez Tomka Lipnickiego, wokalistę i gitarzystę kultowego Illusion, którego obie formacje wystąpią w tym roku na Przystanku Woodstock. Przybliżona rozpiska czasowa sobotniego wieczoru wygląda następująco (podane godziny mogą ulec zmianie):

21:00 – LIPALI 
19:50 – Endline
19:00 – Kwestia Czasu
18:30 – otwarcie bramki

Jeszcze wcześniej, bo o godzinie 17:00 będzie można spotkać się z zespołem Lipali w salonie Empik w Galerii Świdnickiej.

W jury tegorocznych eliminacji zasiądzie Krzysztof Kołodziejczyk (basista Orchard), Krzysztof Kowalewski (perkusista, założyciel Rock Centrum Świdnica), Piotr Krakowski (gitarzysta Zakaz Wjazdu, Paulina Lenda & Kruki), Paweł Zając (gitarzysta, realizator dźwięku). To oni podczas 3 koncertów wybiorą finalistów tegorocznej Truskawki, którzy zaprezentują się w lipcu na plenerowym finale i powalczą o główną nagrodę w wysokości 2000 zł.

Koncerty to nie wszystko, co przygotował Świdnicki Ośrodek Kultury. Od soboty w Klubie Bolko będzie można oglądać wystawę zdjęć z ubiegłorocznego finału Truskawki, autorstwa Moniki Zabłotnej. Przypomnimy sobie nie tylko zespoły, ale także publiczność oraz klimat sezonu festiwalowego, do którego wszyscy fani muzyki z pewnością już tęsknią. Wśród osób, które jako pierwsze przyjdą zobaczyć wystawę i do godziny 19:00 zameldują się pod sceną, rozlosowane zostaną zaproszenia na bezpłatną pizzę od Da Grasso – partnera przeglądu Truskawka.

Bilety na sobotni koncert tylko do piątku kosztują 30 zł i można je kupić w Informacji Turystycznej oraz sieci Ticketpro (Empik, Media Markt i inne). W sobotę wejściówki będą kosztować 40 zł. Wstęp na pozostałe 2 koncerty będzie wynosił 5 zł, ale dla posiadaczy biletów z pierwszego koncertu będzie bezpłatny! Szczegółowe informacje na temat poszczególnych koncertów i wykonawców można znaleźć na stronie przeglądu, pod adresem: www.sok.com.pl/truskawka/  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *