Lider zamieszkał w Świdnicy!

Kapitalnie ułożyła się dla siatkarek MKS Polonii Świdnica jedenasta kolejka spotkań. Same bez straty seta wygrały w Radzionkowie, a do tego w Jaworze przegrał AZS Uni Opole. W efekcie takich rozstrzygnięć biało-zielone wysforowały się na czoło tabeli!

siatka (22)
Sokół Radzionków – MKS Polonia Świdnica 0:3 (-19, -13, -33)
MKS Polonia: Woźniak, Druciak,Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), oraz Jewiarz, Mielnik, Dynowska
Polonia jest liderem i ma spore szanse utrzymać tę lokatę przynajmniej do końca roku, bo z całym szacunkiem dla przeciwniczek, ale trudno sobie wyobrazić inne wyniki niż wygrane w konfrontacjach z Łaskovią Łask i Sokołem 43 Katowice.
W Radzionkowie wszystko funkcjonowało doskonale. Po dwóch wysoko wygranych setach, w trzecim przeciwniczki wreszcie stawiły opór. MKS wygrał na przewagi 35:33 (!), a cały mecz zakończyła asem serwisowym Ewa Woźniak. – W trzecim secie i my i Radzionków mieliśmy piłki setowe, muszę jednak przyznać, że czułem wewnętrzny spokój. Wiedziałem, że dziewczyny to uciągną. Natomiast jeśli chodzi o pierwsze dwa sety, to nasuwa mi się jedno określenie: „świdnicki walec”. Nie daliśmy przeciwnikowi szans na zastanowienie się „co to jest siatkówka” – mówił po spotkaniu szczęśliwy trener Marek Olczyk.
Co ciekawe Polonia wygrała 3:0 dopiero pierwszy raz w tym sezonie. Świdniczanki są też jedyne w lidze, które zdobywały punkty we wszystkich spotkaniach. – Jesteśmy blisko gry w czołowej czwórce, na razie jednak musimy zastanowić się co zrobić, żeby utrzymać obecną formę za tydzień pokonać drużynę z Łaska, bo w siatkówkę grać potrafi – analizuje Olczyk.

II liga siatkówki kobiet, grupa II
11. kolejka (3.12): Sokół Radzionków – MKS Polonia Świdnica 0:3, Łaskovia – Zorza Wodzisław 3:0, Częstochowianka – Polonia Łaziska Górne 3:0, Olimpia Jawor – AZS Uni Opole 3:1. Sokół 43 Katowice pauzował

1. MKS Polonia Świdnica    10    23    7-3    27:16
2. Olimpia Jawor                         10    22    7-3    25:12
3. AZS Uni Opole                         9    21    7-2    24:11
4. Częstochowianka                     10    21    8-2    25:14
5. Sokół Radzionków                    10    18    7-3    23:17
6. Łaskovia                                    10    15    5-5     22:21
7. Polonia Łaziska Górne              10    6    2-8    8:26
8. Zorza Wodzisław                       10    5    1-9    12:28
9. Sokół 43 Katowice                      9    1    0-9    6:27
Następna kolejka (10.12): MKS Polonia – Łaskovia (sb. 16.00), Opole – Częstochowianka, Polonia – Sokół Radz. Zorza – Sokół Kat, Olimpia pauzuje