Lewica deklaruje (foto)

018ŚWIDNICA. Władze miasta mają traktować mieszkańca w sposób należyty, a prezydent ma być dla mieszkańców.

ŚWIDNICA. Władze miasta mają traktować mieszkańca w sposób należyty, a prezydent ma być dla mieszkańców.

 

018Takie i inne deklaracje usłyszeliśmy w środowy wieczór z ust Adama Markiewicza, kandydata SLD na prezydenta Świdnicy, podczas konferencji wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Obecny prezydent oddala się od mieszkańców, zamiast się do nich przybliżać, nie widzi tego, co widzą mieszkańcy i nie czuje tego, co oni czują – mówił do swoich zgromadzonych w hotelu Piast-Roman kolegów z list wyborczych Markiewicz. – Obecna władza nie uwzględnia żadnych uwag, nawet uwag radnych własnej koalicji – dodawał.

 

Podczas konferencji liderzy SLD Adam Markiewicz (miasto) i Henryk Rataj (powiat) przedstawili kandydatów do poszczególnych szczebli samorządów i przybliżyli program partii dla Świdnicy i powiatu świdnickiego. – Chcemy, żeby ogrody działkowe zostały w mieście. Miasto potrzebuje terenów zielonych, bo to są płuca tego miasta – mówił Adam Markiewicz. – Przywrócimy gabinety lekarskie i stomatologiczne w szkołach. Ustalimy przystępne opłaty za przedszkola, aby umożliwić dzieciom równy życiowy start. Położymy większy nacisk na wychowanie fizyczne dzieci i młodzieży szkolnej i będziemy preferować w finansowaniu kluby sportowe współpracujące w tym zakresie. Wybudujemy park wodny. Wybudujemy parkingi – to tylko kilka z wielu deklaracji SLD, które padły z ust Markiewicza.

 

Nie zabrakło wyliczenia tego, co zrobili działacze SLD, gdy byli u władzy w mieście. A lista jest długa. Za rządów lewicy w latach 1995-2002 m.in.: wybudowano Szkołę Podstawową nr 1 na Zawiszowie, powstała pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa na Zawiszowie, dokończono budowę oczyszczalni ścieków, wybudowano zakład uzdatniania wody pod Pszennem, wybudowano ulicę Steczyńskiego jako drugi, alternatywny wjazd na Os. Zawiszów, dokończono budowę ulicy Przemysłowej, wybudowano ulicę Słowiańską, łączącą cmentarz z ul. Wałbrzyską… Ponadto działacze SLD przypomnieli, że za ich rządów Świdnica jako pierwsza w Polsce skutecznie i kompleksowo zagospodarowała mienie posowieckie ze znacznym udziałem środków rządowych, że wyremontowała teatr miejski, że rozpoczęła adaptację Pałacu Cysterskiego przy ul. Franciszkańskiej na Miejską Bibliotekę Publiczną, że przeniosła Urząd Miejski do wyremontowanego budynku przy ul. Armii Krajowej, że wybudowała nową siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego i nowoczesną salę konferencyjną i że dzięki staraniom członków SLD w Świdnicy otworzono… pub „Highlander” i bar „McDonald’s”.

 

SLD wystawia do Rady Miejskiej Świdnicy 46 kandydatów. 18 z nich to kobiety. Panie stanowią więc 40 proc. liczby kandydatów do RM. Pięć kobiet zajmuje pozycje w pierwszych trojkach – to niemal 42 proc. Najmłodsza kandydatka do Rady Miejskiej ma 19 lat.

 

Do Rady Powiatu SLD wystawia 43 kandydatów. Tu do zdobycia jest 29 mandatów. – Zgodnie z wynikami losowania, które dziś przeprowadziła Państwowa Komisja Wyborcza, lista Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma numer „jeden”. Myślę, że to dobra wróżba dla nas – mówił Janusz Solecki, jeden z liderów partii.

Anita Odachowska-Mazurek

 

Zobacz zdjęcia

 

{gallery}galerie/101028sld{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *