Kolejną przeszkodę wzięły siatkarki  MKS Polonia Świdnica. Podopieczne Marka Olczyka pokonały przed własną publicznością Łaskovię Łask i umocniły się na czele tabeli.

siatka-laskovia-7
MKS Polonia Świdnica – Łaskovia 3:0 (25, 21, 15)
MKS Polonia: Woźniak, Druciak,Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), oraz Dynowska
Świdniczanki wygrały w trzech setach, ale nie był to siatkarski spacerek. W pierwszych dwóch partiach przyjezdne „postawiły się” i wszystko rozstrzygało się w samych końcówkach. MKS wygrywał 27:25 i 25:21. – Dobrze, że dziewczyny wytrzymały i wygrały. Szczególnie ważne było zwycięstwo w pierwszym secie, bo gdyby tak się nie stało, ten mecz mógł się różnie potoczyć. Na początku mieliśmy problem z blokiem i Łask skutecznie go nam obijał – mówił po meczu trener Marek Olczyk.
W trzeciej odsłonie MKS Polonia w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po wyrównanym początku zaczęła systematycznie punktować i powiększać przewagę nad rywalkami, które nieco zniechęcone wcześniejszymi niepowodzeniami trochę spuściły z tonu.
W szeregach biało-zielonych najlepszą zawodniczką była w sobotę Ewa Woźniak. Zasłużenie zgarnęła tytuł MVP meczu i udowodniła, że zdecydowanie wraca do najwyższej swojej formy.
Po tej wygranej świdniczanki umocniły się na czele tabeli. W dwunastej kolejce pauzowała Olimpia Jawor i spadła na trzecią lokatę. Drugie są teraz akademiczki z Opola. Tracą do MKS-u dwa punkty, ale trzeba pamiętać, że mają jeden mecz rozegrany mniej.

II liga siatkówki kobiet, grupa II
12. kolejka (10.12): MKS Polonia Świdnica – Łaskovia 3:0, AZS Uni Opole – Częstochowianka 3:0, Polonia Łaziska – Sokół Radzionków 0:3, Zorza Wodzisław – Sokół Katowice 2:3. Olimpia Jawor pauzowała

1. MKS Polonia Świdnica    11    26    8-3    30:16
2. AZS Uni Opole               10    24    8-2    27:11
3. Olimpia Jawor              10    22    7-3    25:12
4. Częstochowianka        11    21    8-3    25:17
5. Sokół Radzionków        11    21    8-3    26:17
6. Łaskovia                       11    15    5-6     22:24
7. Zorza Wodzisław        11    6    1-10    14:31
8. Polonia Łaziska Górne    11    6    2-9    8:29