Lany poniedziałek pod okiem policji

policja9

policja9Policja świdnicka będzie skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego w „lany poniedziałek”. Funkcjonariusze będą dbali o to by tradycja ta przebiegała w granicach rozsądku.

Święta Wielkanocne dla wielu młodych ludzi, to święta kojarzące się nie tyle z rozdającym pisanki zajączkiem, ale przede wszystkim z lanym poniedziałkiem. Jak co roku na osiedlach, przed kościołami na miejskich skwerach spotkamy młodzież z wiadrami pełnymi wody, czyhającą na przechodniów. Należy jednak pamiętać aby nie przesadzać.

policja9

Policja świdnicka będzie skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego w „lany poniedziałek”. Funkcjonariusze będą dbali o to by tradycja ta przebiegała w granicach rozsądku. Osoby, których zachowanie może zagrażać bezpieczeństwu innych, będą dyscplinowane. W zależności od znamion czynu policjanci będą kierować sprawy do sądu bądź wszczynać postępowania karne.

– Wspólnie zadbajmy o to, żeby tradycja była tradycją, a nie wybrykiem chuligańskim. Zawsze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i opiekę. Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa, tak, abyśmy po tych Świętach wszyscy mogli się spotkać zdrowi, weseli i szczęśliwi – mówi Katarzyna Czepil, rzecznik prasowy KPP Świdnica. – Do rodziców zwracamy się z apelem aby porozmawiali ze swoimi pociechami na temat szkód jakie mogą wyrządzić rzucając workami pełnymi wody w przechodniów lub nadjeżdżające samochody – dodaje rzecznik.

Prognozy wskazują jednak niską temperaturę w okolicach pięciu stopni Celcjusza oraz opady – deszczu ze śniegiem. Nie pierwszy raz zatem zamiast z wiadra, poleje się z nieba.

[mit]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *