Kto pojedzie w Świdnicy?

meta 17

meta 17Aż 83 załogi widnieją na liście zgłoszeń do 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, pierwszej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015. Sztandarowa impreza Automobilklubu Sudeckiego już 25 i 26 kwietnia.

Aż 83 załogi widnieją na liście zgłoszeń do 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, pierwszej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015. Sztandarowa impreza Automobilklubu Sudeckiego już 25 i 26 kwietnia.

Sprawdziły się przedsezonowe informacje dotyczące ilości zawodników zgłoszonych w najmocniejszych samochodach – aż siedem załóg zdecydowało się na start za kierownicą Forda Fiesty R5. Są to: Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą, Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem, Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem, Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem i Filip Nivette z Kamilem Hellerem.


Dziewięć załóg zgłosiło się w klasie Open N, a wśród nich znajdziemy m.in. Marcina Gagackiego z Marcinem Bilskim i Mariusza Steca z Michałem Przystupą. W klasie HR2 wystartuje jednak załoga – Damian Sawicki z Pawłem Drahanem na Subaru Imprezie STI. meta 17

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasie Open 2WD do której zgłosiło się 5 załóg – w tym świetnie znany kibicom Virnik na BMW M3, czy też Tomasz Kramarczyk w przednionapędowym Oplu Astra. W klasie 3 zgłosiło się siedem załóg, a listę otwiera Janek Chmielewski na Citroenie DS3. Aż 16 załóg zgłosiło się do Rajdu w klasie 4. Rywalizacja pomiędzy Dariuszem Polońskim, Jackiem Jureckim, Radkiem Typą i innymi zawodnikami będzie zapewne zacięta i ciekawa.

Jedenaście załóg zgłosiło się w klasie Fordami Fiesta w klasie 4F, a listę otwiera Marcin Górny ze Zbigniewem Cieślarem.

Osiem załóg wystartuje w klasie HR3, a aż 11 pojedzie w klasie 4N. Trzy załogi pojadą w klasie HR4, także trzy załogi zgłosiły się do startu w klasie HR5, a po jednej w klasie HR4N i HR+30.

W sobotę 25 kwietnia od godziny 8.00 do 12.00 zawodnicy będą mogli sprawdzić ustawienia podczas odcinka testowego zlokalizowanego w bardzo bliskiej odległości od Świdnicy (Witoszów-Modliszów). Tzw. „shakedown” poprzedza start właściwej rywalizacji i daje możliwość wprowadzenia ostatnich poprawek w ustawieniach samochodów.

Ceremonia Startu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 w Rynku w Świdnicy. Pierwsi zawodnicy przejadą przez rampę startu już o 14.00.
Pierwszy odcinek specjalny (Rościszów-Walim) wystartuje o godzinie 15.10, kolejna próba to odcinek specjalny Miłków-Kamionki startujący o 16.05. Zawodnicy powrócą na te trasy podczas drugiej pętli; odpowiednio o 18.25 i 19.20. Meta sobotniego etapu zaplanowana jest na godzinę 21.00. Tego dnia załogi będą miały do pokonania cztery odcinki specjalne.

W niedzielę 26 kwietnia zawodnicy rozpoczną rywalizację od godziny 9.00 od odcinka specjalnego Kamionki – Jawornik. Następnie odbędzie się próba Dziećmorowice-Walim (start o 10.00). Załogi podczas drugiej pętli przejadą te same odcinki o 12.40 i 13.40.

Ostatnim, ale nieszwykle widowiskowym i interesującym odcinkiem specjalnym będzie próba rozgrywana na ulicach Świdnicy. W tym roku, w myśl nowych przepisów, próba ta będzie dodatkowo punktowana, dzięki czemu walka na niej powinna być jeszcze bardziej interesująca. Start odcinka miejskiego Świdnica (Power Stage) jest zaplanowany na 15.08.

Meta 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE wraz z wręczeniem pucharów odbędzie się w świdnickim Rynku o 16.30.

W tygodniu poprzedzającym zawody mieszkańcy Świdnicy i kibice będą mieli możliwość uczestniczenia w licznych akcjach promujących tegoroczny rajd, a także bezpieczeństwo podczas śledzenia zmagań najlepszych zespołów rajdowych w Polsce. Zawodnicy rajdowi wspierają w tych działaniach organizatora rajdu – Automobilklub Sudecki i swoim autorytetem pomagają w popularyzacji tego sportu.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *