Krupnicza zdobyta!

Wyjazdowym zwycięstwem z rezerwami Impela Wrocław siatkarki Polonii Świdnica zakończyły bardzo udany rok. W nowy wejdą na pozycji  zdecydowanego lidera swojej grupy II ligi i z apetytem na skuteczną walkę w coraz szybciej zbliżających się play-offach.

Impel II Wrocław – Polonia Świdnica 0:3 (-20, -19, -20)

Polonia: Śmidowicz, Maziakowska, Paluszkiewicz, Mielczarek, Małodobra, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Druciak, Telega, Jewiarz

Gra w legendarnej hali przy ulicy Krupniczej we Wrocławiu to zawsze pewne wydarzenie. Tym większe, jeśli udaje się z niej wywieźć punkty. Świdniczanki dokonały tego i w dolnośląskich derbach ograły młodą drużynę rezerw Impela Wrocław. Mecz miał swoje smaczki – przed sezonem do Polonii przeniosło się kilka zawodniczek Impela: Anna Maziakowska, Sandra Mielczarek, Klaudia Kołodziejczak

– Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Hala na Krupniczej to obiekt bardzo specyficzny, w którym Impel jeszcze nie przegrał w tym sezonie i tak samo w tym spotkaniu młode i ambitne zawodniczki postawiły poprzeczkę wysoko. Natomiast my zagraliśmy w swoim stylu. Dobrze graliśmy z tylu w obronie, podbijaliśmy dużo piłek. Chciałem tutaj pochwalić Agnieszkę Adamek – MVP spotkania. Wykorzystywaliśmy swoje szanse na kontrach. Zagraliśmy twardo, mocno i co najważniejsze skutecznie. Jesteśmy bardzo dumni z postawy drużyny w tym meczu – komentuje Mateusz Dąbrowski.

Prowadzony przez niego i Magdalenę Sadowską wygrał w trzech setach. Biało-zielone pewnie rozstrzygały poszczególne partie na swoją korzyść, ale emocji nie brakowało. W pierwszym secie świdniczanki rozpoczęły od prowadzenie 8:2 i do końca spokojnie kontrolowały sytuację wygrywając 25:20.

W drugim secie polonistki długo utrzymywały przewagę 2-3 punktów, ale miejscowe odrobiły straty i na moment nawet wyszły na prowadzenie 15:14. W kluczowych momentach Polonia wzmocniła zagrywkę i zwyciężyła 25:20.

W trzeciej partii rywalki walczyły ambitnie o przedłużenie spotkania, ale biało-zielone nie miały ochoty na taki scenariusz i w końcówce udowodniły swoją wyższość.

Teraz w rozgrywkach nastąpi trzytygodniowa przerwa. Do walki o punkty siatkarki II ligi wrócą 6 stycznia. Polonię czeka wyjazd do Mysłowic i pojedynek z piątą w stawce Silesią Volley.