Kradła kosmetyki ze sklepu

W ostatni wtorek zatrzymana została 30-letnia kobieta, która w jednym ze świdnickich marketów usiłowała dokonać kradzieży kosmetyków o wartości prawie 500 złotych. Amatorka cudzej własności do wyniesienia przez sklepowe bramki antykradzieżowe zabezpieczonego czujnikami towaru użyła aluminiowej torby. Po zatrzymaniu podejrzewanej kosmetyki powróciły na półki sklepowe. Policjanci ustalają teraz pochodzenie ponad 130 opakowań innych perfum, które ujawnili następnie w mieszkaniu zatrzymanej.

kosmetyki01

Dzień 13 grudnia br., okazał się pechowy dla 30-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Na terenie jednego z marketów w Świdnicy została ona zatrzymana przez pracowników ochrony po tym, jak przez  sklepowe bramki antykradzieżowe wynosiła towar, za który nie zapłaciła. Po przybyciu na miejsce zdarzenia świdnickich policjantów okazało się, że w aluminiowej torbie mającej zakłócić działanie czujników, kobieta schowała kosmetyki o wartości prawie 500 zł. Towar powrócił na półki sklepowe.

Funkcjonariusze przeszukali następnie mieszkanie 30-latki. Ujawnili w nim  ponad 130 opakowań innych perfum różnych marek. Aktualnie policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia źródła ich pochodzenia.

Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania kradzieży i przyznała się do popełnienia tego czynu. Jak wyjaśniła, z Wałbrzycha do Świdnicy przyjechała autobusem, z wyraźnym zamiarem dokonania  kradzieży kosmetyków. Zamierzała wręczyć je najbliższym jako prezenty świąteczne. Torebkę wyłożyła aluminiową folią, aby podczas wynoszenia skradzionego towaru sklepowe bramki antykradzieżowe nie zadziałały.

Przypominamy, iż usiłowanie zagrożone jest taką samą karą jak przestępstwo dokonane, a zatem za powyższy czyn kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone, iż po ustaleniu źródła pochodzenia zabezpieczonych w mieszkaniu podejrzewanej kosmetyków, 30-latka usłyszy kolejne zarzuty.

(foto/źródło KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *