Kontrowersyjne zdjęcia wiszą nadal

 

Cały czas przed świdnicką katedrą można oglądać wystawę antyaborcyjną „Wybierz życie”. Widać na niej pełno krwi i porozrywane, martwe płody.

 

Cały czas przed świdnicką katedrą można oglądać wystawę antyaborcyjną „Wybierz życie”. Widać na niej pełno krwi i porozrywane, martwe płody.

Wystawa została wyeksponowana z inicjatywy świdnickiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia, która znajduje się przy Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Życia Rodzinnego w Świdnicy. Drastyczne zdjęcia zawisły w Świdnicy 15 czerwca i miały zostać zdjęte 1 lipca. Tymczasem zbliża się koniec miesiąca, a zdjęcia wiszą nadal.

Plakaty antyaborcyjne mają zwrócić uwagę na problem przeprowadzania aborcji i zmuszać do refleksji nad prawami człowieka. Organizatorzy tłumaczą, że celowo pokazują brutalne obrazy wzbudzające emocje po to, aby powstrzymać aborcję, która jest dla nich zabijaniem dzieci.

Drastyczne zdjęcia wzbudzają wiele emocji wśród przechodniów, którzy zaznaczają, że dzieje się to na oczach dzieci. Organizatorzy powołują się na opinię psychologa Beaty Rusieckiej, która twierdzi, że takie zdjęcia nie mają wpływu na psychikę dziecka.

W Polsce ta uliczna wystawa była prezentowana już w wielu wybranych miastach. W Świdnicy odbywa się po raz drugi. W ubiegłym latach krwawe zdjęcia mieszkańcy mogli oglądać w świdnickim Rynku.

Więcej o wystawie na stronie www.stopaborcji.pl

 

(BFG)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *