Kolejne narkotyki w depozycie

Kryminalni świdnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W mieszkaniu 24-latka zabezpieczono min. marihuanę, metamfetaminę, amfetaminę, wagę elektroniczną oraz środki pieniężne. Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze min. w lodówce oraz w kuchence gazowej  ujawnili i zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością białej sypkiej substancji, woreczki z zawartością przezroczystych kryształków oraz reklamówkę z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego. Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, ze zabezpieczone substancje to  min. amfetamina, metamfetamina, marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1500 porcji handlowych tych narkotyków. W mieszkaniu zabezpieczono także wagę elektroniczną oraz środki pieniężne w kwocie około 3 tys. złotych. Policjanci w mieszkaniu mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli również woreczek strunowy z zawartością kryształków koloru brązowego – łącznie zabezpieczono ponad 130 g. tej substancji niewiadomego pochodzenia, która została zabezpieczona do dalszych badań. 29-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty.  O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *