Nowa książka Tomasz Rafki

rafkaKolejne losy małego skrzata autorstwa świdnickiego pisarza Tomasza Rafki przeniesione zostały do książeczki dla dzieci zatytułowanej „O tym jak Dziwak pokonał smoka”.

Kolejne losy małego skrzata autorstwa świdnickiego pisarza Tomasza Rafki przeniesione zostały do książeczki dla dzieci zatytułowanej „O tym jak Dziwak pokonał smoka”. O tym, czy doczekamy się kolejnych edycji bajki i czy książka dotrze do świdnickich dzieci, Violetta Zdziechowska-Mazurek rozmawia z Tomaszem Rafką.

rafkaWydał Pan kolejną książkę, dalszy ciąg przygód pana bohatera.

To już trzecia z kolei książka i niestety ostatnia z cyklu przygód małego Skrzata.

Dzisiejszy pisarz to nie tylko autor książki. Trudno było?

W dzisiejszych czasach pisarz nie jest już tylko pisarzem, musi byś także przedsiębiorcą to znaczy musi dbać o promocję książki, odpowiednią reklamę i jej sprzedaż. Pisarz dziś to zapracowany człowiek.

Czy w dzisiejszych czasach łatwo jest zaistnieć na rynku książki?

Nie, nie jest łatwo, a to ze względu na dużą podaż książek na rynku i ograniczony popyt. Wielu przyznaje, że w dzisiejszych „zabieganych” czasach mało zostaje chwil na lekturę. A przecież słowa są nam potrzebne jak powietrze, chleb czy też ubrania. Bez nich świat byłby ubogi.

No i warto czytać dzieciom.

Zdecydowanie tak. Każdy, komu rodzice czy też dziadkowie czytali wieczorem książki, miło to wspomina. To taka magiczna chwila i wspaniale spędzony czas.

Wspomniał Pan, że to ostatnia z bajek. Jakieś plany na przyszłość?

Zbieram materiały do powieści, ale nie jestem jeszcze gotowy, żeby o tym mówić.

Szykują się jakieś spotkania z czytelnikami?

Koniecznie chcę podziękować firmie Paultrans, dzięki której zorganizujemy spotkanie z dziećmi w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Chorych Serce. Na spotkaniu będę starał się zachęcić dzieci do tworzenia i spełniania własnych marzeń, no i dzięki tej firmie, która objęła mecenat nad moją publikacją, każdy. kto będzie obecny na tym spotkaniu, dostanie moją nową książkę. Poza tym zapraszam na www.tomaszrafka.com.pl. Można tam zobaczyć zdjęcia ze spotkań w szkołach, poczytać fragmenty bajek i kupić swój własny egzemplarz.

Dziękuję za rozmowę.

Vim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *