Kolarze ze Świdnicy wygrali w Belgii (FOTO)

DSC 0061

DSC 0061„Dublet SMS Świdnica”, „SMS Świdnica rządzi w Belgii” – to tylko niektóre z nagłówków artykułów, jakie w poniedziałek pojawiły się na portalach poświęconych kolarstwu. Wszystko za sprawą świetnego startu w Belgii uczniów świdnickiej SMS Alana Banaszka i Szymon Sajnoka.

 

„Dublet SMS Świdnica”, „SMS Świdnica rządzi w Belgii” – to tylko niektóre z nagłówków artykułów, jakie w poniedziałek pojawiły się na portalach poświęconych kolarstwu. Wszystko za sprawą świetnego startu w Belgii uczniów świdnickiej SMS Alana Banaszka i Szymon Sajnoka. DSC 0061

W miniony weekend w Belgii odbyły się międzynarodowe wyścigi kolarskie pod patronatem Eurosportu – Anvaing i Grand Prix Wevelg. Wzięli w nim udział zawodnicy z Danii, Belgii, Holandii, Norwegii, Francji, i oczywiście z Polski. O występie kolarzy SMS-u Świdnica opowiada Dorota Fortuna-Rataj, dyrektor świdnickiej szkoły. – Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie parę dni temu wrócili ze zgrupowania w Chorwacji, gdzie w pełnym słońcu intensywnie trenowali, cieszy więc, że tak szybko odnaleźli się w zupełnie odmiennych warunkach klimatycznych. Rywalizacja na wąskich belgijskich drogach przy silnym wietrze nie była łatwa. Alan Banaszek i Szymon Sajnok szybko przejęli stery i w obu wyścigach zajęli pierwsze dwa miejsca. W sobotę pierwszy był Alan a w niedzielę Szymon. Na ich przewagę pracował cały siedmioosobowy zespół. Uczniowie LO SMS kontrolowali grupę i nie pozwalali na odjazdy innych zawodników. Gospodarzom trudno było pogodzić się z porażką. Startowaliśmy w miejscowości, która ma swoją drużynę juniorów. Trenerzy podkreślili rolę współpracy i przemyślanej taktyki, dzięki której wysoko dojechali również Adrian Mrówka i Damian Sławek. Zawodnicy przemoczeni, ale szczęśliwi, rozpoczęli z sukcesem sezon kolarski. To dobry prognostyk na kolejne intensywne miesiące. Warto dodać, że na sukces młodych sportowców pracował cały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – i masażyści, i terapeuci. Przed nami jeden z najważniejszych wyścigów na świecie – Paris Roubaix, na którym Alan i Szymon reprezentować będą kadrę narodową. Trzymajmy więc mocno kciuki.

{gallery}galerie/150330kolarze{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *