Fotogaleria, Kultura, Polecamy

Karnawałowy bal przebierańców w Pszennie (FOTO)

Członkowie Grupy Inicjatywnej z Pszenna wspólnie z Radą Sołecką po raz kolejny postanowili zintegrować mieszkańców i tym razem zorganizowali Zabawę Karnawałową. Świetlica wiejska zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową, a wśród dzieci można było spotkać prawdziwe księżniczki, aniołki, pszczółki, syrenki i inne postaci z bajek.

SONY DSC

SONY DSC

Zabawa Karnawałowa odbyła się w piątek, 5 lutego i trwała ponad dwie godziny. W imprezie uczestniczyło mnóstwo mieszkańców Pszenna, ale także okolicznych miejscowości. – Chcieliśmy stworzyć w czasie ferii zimowych jakąś rozrywkę dla naszych dzieci, ale także dla mieszkańców. I można powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces. Przyszło bardzo dużo dzieci, ok. 70 wraz ze swoimi rodzicami. To pierwsza tak duża Zabawa Karnawałowa zorganizowana w Pszennie – mówią społecznicy i dodają, że chcą organizować takie wydarzenia cyklicznie.

Podczas balu dzieci przyszły poprzebierane w niezwykle pomysłowe i oryginalne stroje. W rytm muzyki tańczyły elfy, księżniczki, potwory, diabełki, aniołki, kotki, pieski i syrenki. Nie zabrakło spidermana, pszczółki mai, batmana i robotów. W zabawne stroje przebrali się również rodzice oraz organizatorzy przedsięwzięcia. Byli radośni animatorzy, Pippi Langstrumpf, klauny oraz zwierzątka.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz słodkiego poczęstunku. Bogaty program zabaw i gier sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza inicjatywa wymyślona przez Grupę Inicjatywną z Pszenna. W grudniu mieszkańcy zorganizowali wspólne dekorowanie choinki, bożonarodzeniowy opłatek, a obecnie przygotowują się do oryginalnej prezentacji stołów wielkanocnych.

(BFG), fot. Marek Dembek

10 lutego 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *