Juniorki Polonii pojadą w Polskę!

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorek siatkarki Polonii Świdnica zapewniły sobie miejsce na podium Mistrzostw Dolnego Śląska i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Do rozstrzygnięcia pozostała kwestia koloru medalu regionalnego czempionatu: srebro czy brąz?

W niedzielę świdniczanki pokonały 3:1 UKS Lubań (26, -23, 22, 12), zaś w poniedziałek 3:0 Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Podopieczne trenera Michała Ornatowskiego mają jeszcze do rozegrania jeden mecz z pewnym pierwszego miejsca Impelem Wrocław. Ten wynik oraz rezultaty uzyskane przez aktualnie trzecią w stawce Olimpię Jawor zadecydują czy świdniczanki zakończą dolnośląskie zmagania na drugim czy trzecim miejscu.

W Dolnośląskiej Lidze Juniorek występuję w tym sezonie sześć drużyn. Awans do rozgrywek centralnych zapewnią sobie trzy najlepsze. W ćwierćfinałach MP zagra 48 zespołów. W ośmiu grupach po sześć drużyn każda powalczą o szesnaście miejsc w półfinałach.

Pozostałe młodzieżowe zespoły Polonii  w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Młodziczki grają o lokaty poza pierwszą dziesiątką Mistrzostw Dolnego Śląska zaś kadetki po przegranej 2:3 z Salosem Nowa Ruda praktycznie straciły szansę na włączenie się do walki o awans do MP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *