Jubileuszowy rajd rowerowy (FOTO/VIDEO)

Blisko 150 osób, trzy trasy do wyboru, 70 przejechanych kilometrów, rodzinna atmosfera, słoneczna, jesienna pogoda, a co najważniejsze – radość na twarzach uczestników. Te wszystkie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom rajdu rowerowego „70 km na 70-lecie hufca ZHP Świdnica”.

 

Blisko 150 osób, trzy trasy do wyboru, 70 przejechanych kilometrów, rodzinna atmosfera, słoneczna, jesienna pogoda, a co najważniejsze – radość na twarzach uczestników. Te wszystkie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom rajdu rowerowego „70 km na 70-lecie hufca ZHP Świdnica”.

Rajd rowerowy zorganizowany został jako jedna z cyklu imprez towarzyszących rocznicy powstania hufca ZHP w Świdnicy. Okrągły jubileusz jest okazją do wspólnego, nietypowego i  aktywnego uczczenia tego wydarzenia. W sobotę 10 października na starcie rajdu rowerowego  „70 km na 70-lecie” stanęło blisko 150 osób. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnej długości, dostosowane do możliwości kondycyjnych uczestników. Dwie z nich przebiegały po terenie miasta Świdnicy, natomiast trzecia – najdłuższa po drogach powiatu świdnickiego. Łączny dystans, jaki pokonali zawodnicy, wyniósł 70 kilometrów: zuchy pokonały 5, harcerze 20, natomiast pozostali 45 kilometrów. Meta usytuowana została na terenach zielonych Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Razem z zuchami i harcerzami podróżowali ich rodzice, dziadkowie oraz opiekunowie. Do wspólnej jazdy zachęcała również słoneczna i bardzo rześka w tym dniu pogoda. Uczestnicy, przemierzając trasy mogli podziwiać niepowtarzalne widoki i złoto-brązowe barwy jesieni, a cyklistom z najdłuższej trasy towarzyszył widok na panoramę Gór Sowich oraz Przedgórza Sudeckiego z majestatycznym Masywem Ślęży.

Na mecie czekał na wszystkich uczestników zasłużony poczęstunek. Dla zmarzluchów przygotowano gorącą herbatę, dla rozgrzanych zimne napoje, a wszyscy mogli uzupełnić stracone podczas przejazdu kalorie, posilając się grillowaną kiełbaską.

https://www.youtube.com/watch?v=mNdxT9h6bSc

Na zakończenie odbył się krótki apel, podczas którego podziękowano uczestnikom za chęć wspólnego świętowania na dwóch kółkach 70 rocznicy utworzenia świdnickiego hufca ZHP oraz wręczono nagrody dla osób, które przyjechały na rajd rowerem z najbardziej oddalonego od Świdnicy miasta. Wyróżnienie należało się cyklistom z Żarowa oraz z Krzczonowa. Podczas apelu wręczono dziesięć Kolarskich Odznak Turystycznych w stopniu małym brązowym. Otrzymali je harcerze 

z 29 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej  „Dęby”, którzy w tym roku, w lipcu przemierzyli na rowerach polskie wybrzeże – od Świnoujścia do Gdańska.

Jubileuszowy rajd rowerowy „70 km na 70-lecie” hufca ZHP Świdnica został pozytywnie przyjęty przez uczestników. Podczas apelu dało się słyszeć głosy, 

o powtórzeniu podobnego wydarzenia w przyszłym roku. Inicjatorem przedsięwzięcia był instruktor świdnickiego hufca ZHP hm. Sławomir Chudy.

Hufiec ZHP Świdnica

{gallery}galerie/151013rajd{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *