Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

 

W dniach od 16 maja do 21 czerwca w Muzeum Dawnego Kupiectwa będzie trwała wystawa pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych”.

 

W dniach od 16 maja do 21 czerwca w Muzeum Dawnego Kupiectwa będzie trwała wystawa pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych”.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się dzisiaj, 15 maja o godzinie 18.00. Wystawa została przygotowana z kolekcji Jerzego Ozgi. To mieszkaniec Sobótki, miejscowości u podnóża góry Ślęży. Pasję zbierania znaczków pocztowych zaszczepili mu rodzice, zwłaszcza matka. Znaczki kolekcjonuje od 1965 roku. Filatelistyką specjalistyczną zajmuję się do dnia dzisiejszego. W 1979 roku zaczął zbierać wszystkie możliwe do “zdobycia” znaczki z papieżem Janem Pawłem II i ta pasja trwa do dnia dzisiejszego. Jego kolekcja liczy kilkanaście tysięcy znaczków. Zbieranie tych wielkich arcydzieł na małych skrawkach papieru daje mu bardzo dużo satysfakcji. Pasja ta przywróciła Jurkowi sens życia, nadała mu inny wymiar, stała się lekarstwem na problemy życiowe.

Autor wystawy pragnie podziękować wszystkim, którzy w niego wierzyli, wspierali i pomagali w przygotowaniu wystawy. Uważa, że warto mieć marzenia i życie z pasją.

W 2014 roku zorganizowano dwie wystawy z kolekcji Jurka Ozgi poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi. Pierwsza odbyła się w Muzeum Ślężańskim w Sobótce, druga w Muzeum Kultury Przeworskiej w miejscowości Mokra koło Częstochowy.

Wstęp na wystawę wolny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *