Jaki budżet Marcinowic?

sesja-marcinowice.jpg

Stabilny i zakładający realne wydatki jest budżet gminy Marcinowice na 2016 rok. Radni gminni uchwalili jego projekt podczas ostatniej w tym roku sesji, która odbyła się 29 grudnia.

Dochody przyszłorocznego budżetu planowane są w wysokości 18 milionów 879 tysięcy 200 złotych, a wydatki – w wysokości 18 mln 778 tys. 200 zł. Nadwyżka budżetowa zaplanowana w kwocie 101 tys. zł zostanie przeznaczona na spłatę rat kredytów.

sesja-marcinowice.jpg

W budżecie zaplanowano rezerwę inwestycyjną w kwocie 300 tysięcy złotych. Realizacja wielu zadań zależna będzie od pozyskania zewnętrznych środków.

Wśród wydatków znalazła się kontynuacja kanalizacji miejscowości Wirki, co kosztować będzie 3 miliony złotych – mówi Władysław Gołębiowski, wójt gminy Marcinowice. – Złożyliśmy wnioski na różne zadania, na przykład na remonty dróg wewnętrznych, na które ludzie czekają po kilkadziesiąt lat, czekamy na rozstrzygnięcia. Na pewno w 2016 roku będziemy też sukcesywnie przeprowadzać uzupełnienie oświetlenia ulicznego oraz zrealizujemy odbudowę mostu nad potokiem Czarna Woda w Szczepanowie oraz remont rowu w miejscowości Wirki. Wśród inwestycji, o które będziemy w 2016 roku zabiegać, znajdzie się budowa przedszkola gminnego, którego naszej gminie brakuje – przybliża wójt.

mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *