Aktualności, Kultura, Polecamy, Świdnica

Ich pasją jest gitara

Przed nami X Jubileuszowe Letnie Warsztaty Gitarowe, których efekty w tym roku zobaczą również świdniczanie. Koncert wykonają wspólnie mistrzowie gitary i początkujący uczniowie.

Gitary

Koncert wykładowców i uczestników warsztatów odbędzie się 18 lipca o godzinie 19.00 w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Zamkowej 8 w Świdnicy. Jest on zwieńczeniem X Jubileuszowych Letnich Warsztatów Gitarowych, które odbywają się rokrocznie w Jedlinie-Zdroju.

To przedsięwzięcie edukacyjne, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Witold Kozakowski.

Podczas warsztatów spotyka się młodzież z całej Polski chcąca podnieść swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze klasycznej. Wśród tegorocznych uczestników są uczniowie m.in. z Warszawy, Radomia, Lublina, Kielc, Koszalina, Gdyni, Zielonej Góry, Bytomia, Jeleniej Góry i Wrocławia. Łącznie 45 osób. Wśród wykładowców świetni pedagodzy i wirtuozi gry na gitarze: Krzysztof Meisinger (Szczecin), Marek Zieliński (Wrocław), Barłomiej Marusik (Poznań), Jakub Niedoborek (Lublin), Cezary Strokosz (Trzęsacz). Wszyscy warsztatowicze są uczestnikami Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez Witolda Kozakowskiego – tłumaczy Krzysztof Dix ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Gościem specjalnym koncertu w Świdnicy będzie Romek Puchowski, który zagra na gitarze bluesowej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(BFG)

9 lipca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *