Ich pasją jest gitara

Przed nami X Jubileuszowe Letnie Warsztaty Gitarowe, których efekty w tym roku zobaczą również świdniczanie. Koncert wykonają wspólnie mistrzowie gitary i początkujący uczniowie.

Gitary

Koncert wykładowców i uczestników warsztatów odbędzie się 18 lipca o godzinie 19.00 w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Zamkowej 8 w Świdnicy. Jest on zwieńczeniem X Jubileuszowych Letnich Warsztatów Gitarowych, które odbywają się rokrocznie w Jedlinie-Zdroju.

To przedsięwzięcie edukacyjne, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Witold Kozakowski.

Podczas warsztatów spotyka się młodzież z całej Polski chcąca podnieść swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze klasycznej. Wśród tegorocznych uczestników są uczniowie m.in. z Warszawy, Radomia, Lublina, Kielc, Koszalina, Gdyni, Zielonej Góry, Bytomia, Jeleniej Góry i Wrocławia. Łącznie 45 osób. Wśród wykładowców świetni pedagodzy i wirtuozi gry na gitarze: Krzysztof Meisinger (Szczecin), Marek Zieliński (Wrocław), Barłomiej Marusik (Poznań), Jakub Niedoborek (Lublin), Cezary Strokosz (Trzęsacz). Wszyscy warsztatowicze są uczestnikami Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez Witolda Kozakowskiego – tłumaczy Krzysztof Dix ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Gościem specjalnym koncertu w Świdnicy będzie Romek Puchowski, który zagra na gitarze bluesowej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *